Хресний хід до монастиря на честь Іоанна Богослова у селі, яке називають другим Афоном (фото, відео)

5 липня 2019 року відбувся традиційний щорічний хресний хід з Чернівців до чоловічого монастиря на честь святого апостола Іоанна Богослова в с. Хрещатик Заставнівського району Чернівецької області, яке преподобний Кукша Одеський називав другим Афоном.

Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Розпочалася молитовна хода о 8:00, після богослужіння, від парафії на честь Покрова Пресвятої Богородиці на Рогізні м.Чернівці. За 13 годин тисячі православних буковинців подолали близько 40-ка кілометрів. До Хрещатика люди прийшли близько 18-ї години.

Очолив велелюдний Хресний хід, який, за повідомленням Чернівецько-Буковинської єпархії, проходить вже 30-й рік поспіль, митрополит Чернівецький і Буковинський Мелетій.

У Задубрівці, де парафіян, понад 130 днів цілодобово молитовно захищають свій храм та право сповідувати православну віру, настоятель отець Леонід з громадою вийшли на зустріч митрополиту Мелетію з хрестом та калачами, щоби владика благословив село Задубрівка та всіх його жителів.

Владика подарував Свято-Михайлівському храму ікону Покрови Пресвятої Богородиці, щоби Вона покрила своїм омофором усіх парафіян.

Цілюща вода у селі Хрещатику

Село Хрещатик, яке розкинулося на висоті 200 метрів над рівнем Дністра, немає жодної криниці. Воду, яку називають чудотворною, селяни використовують тільки із джерела святого апостола євангеліста Іоанна Богослова, що на території Свято-Івано-Богословського Хрещатицького чоловічого монастиря.

Ще у 1960 роках до Хрещатика приїздили одеські вчені, які досліджували неймовірні властивості цілющої води. Лікарі з’ясували, що ідентична вода на теренах колишнього СРСР є лише на Уралі. Проте там її дуже мало, тож використовують її винятково для лікування.

Історія села Хрещатик тісно переплітається з історією Свято-Івано-Богословського Хрещатицького чоловічого монастиря. Та й саме село називають монастирським. Адже спочатку було цілюще джерело, потім монастир, а згодом тут оселилися люди. А у 1960 роках нині вже канонізований Святий преподобний Кукша Одеський назвав Хрещатик другим Афоном.

“Тут я вдома, тут я на Афоні” (на Святій Горі монах прослужив 17 років). Прослуживши декілька років у Хрещатицькому монастирі, старець передбачив його розбудову.

Добавить комментарий