Археологи, можливо, знайшли місто, в якому ховався пророк Давид

Імовірно залишки біблійного міста Секелаг, в якому переховувався від переслідувань царя Саула майбутній цар і пророк Давид (1 Цар. 27: 6-30: 31), відшукали ізраїльські археологи.

Артефакти часів правління святого Давида, сліди занепаду та руїни філістимлянських поселень  були виявлені на Півдні Ізраїлю.

«У пошуках Секелагу були відпрацьовані 12 різних версій … Але ні в одному з цих місць не було ознак зміни філістимлянських поселень на поселення епохи царя Давида. Вони знайшлися тільки при розкопках в Хірбет ар-Раї », — відзначають дослідники.

Зокрема, у розкопках філістимлянської доби, що датується XII-XI століттями до Р. Х., вони знайшли залишки «масивних просторих будівель з каменю», знаряддя праці, посудини і масляні лампи, які ідентифікували як підношення божествам.

«Над залишками філістимлянського міста виявилося сільськогосподарське поселення часів царя Давида — початку X століття до н.е. Його історію обірвала сильна пожежа, яка знищила споруди. У різних приміщеннях було знайдено близько сотні цілих керамічних посудин », — уточнюється в опублікованому вченими прес-релізі.

Відкриття зробили співробітники Єврейського університету Єрусалиму, університету Маккуорі з австралійського Сіднея і Управління старовини Ізраїлю.

Нагадаємо, філістимлянське місто Секелаг згадується в Біблії неодноразово. Це місто було надано святому Давиду царем Гефським Анхусом, коли він рятувався від переслідувань царя Саула. З Секелагу же Давид попрямував в Хеврон, де пророк Самуїл помазав його на царство (16-я глава 1-й Книги Царств).

Добавить комментарий