В РПЦ кажуть, що електронні паспорти можуть бути шкідливими

Поява електронних паспортів може загрожувати росіянам необмеженим збором персональних даних.

Про це заявив заступник голови Синодального відділу Московського патріархату із взаємин церкви з суспільством і ЗМІ Вахтанг Кипшидзе, передає Lenta.Ru.

За його словами, «збір і концентрація даних про всі сторони життя людей створюють загрозу їх використання проти цих же громадян», тоді як для Церкви важливі «свобода людини і забезпечення недоторканності її приватного життя».

Кипшидзе зазначив, що електронні дані можуть бути використані проти росіян, оскільки їх простіше збирати, ніж паперові. «Руська Православна Церква ніколи не виступала проти розвитку нових технологій. Але Церква завжди свідчила про те, що права всіх людей, віруючих і невіруючих, повинні бути враховані, і до них слід ставитися з повагою і без будь-якої дискримінації», − сказав представник Церкви.

Раніше, 17 липня, віце-прем’єр Максим Акімов показав зразок майбутніх електронних паспортів росіян розміром з пластикову банківську карту.

Він продемонстрував, що електронне посвідчення особи росіянина буде містити інформацію, яка протягом життя людини не змінюється, і такі дані, як прізвище, ім’я, по батькові, дата народження, місце народження, місце проживання, водійські права, СНІЛС, ІПН і термін дії документа .

На зворотному боці зразка карти, показаної Акімовим, розташований буквений і QR-код, а також голографічне зображення власника. Кожен паспорт буде діяти 10 років.

Добавить комментарий