Ісламський імам з Алеппо врятував сім’ю біженців

Мечеть Хузейфа в районі Бустан аль-Касир в Східному Алеппо в Сирії була зруйнована в ході боїв в 2012 році. Місцевий імам був поранений снайпером, однак місто не покинув: зараз він прихистив сім’ю біженців, займається з дітьми, а мечеть практично відновлена.

Під час війни місто Алеппо стало одним з головних центрів зіткнень урядових військ з бойовиками. Місто сильно постраждало, багато місцевих визначних пам’яток, в тому числі релігійні споруди, були зруйновані. Повністю Алеппо було звільнено від терористів в 2016 році.

Вцілілий імам

Імам Аісса Кассим розповідає, що в 2012 році, під час боїв за східні райони, мечеть опинилась на лінії фронту. За його словами, бойовики випускали на район сотні снарядів кожен день, перетворюючи мечеть на купу уламків. Перший раз імам постраждав в результаті артобстрілу, коли осколок потрапив йому в руку, а через деякий час його мало не вбив снайпер терористів.

«Під час війни я жив, можна сказати, на передовій — прямо навпроти цієї мечеті, коли я йшов сюди, в мене вистрілив снайпер, в той день я побачив смерть, але Всевишній зберіг мені життя», — каже він.

Незважаючи на запеклі бої, імам не покинув Алеппо і зараз упевнений в правильності свого рішення.

Надія на мир

Зараз район міста, де знаходиться Хузейфа, практично не підлягає відновленню. Однак саму мечеть було вирішено реконструювати. Роботи вже серйозно просунулися — за словами будівельників, на даний момент будинок відремонтували більш ніж на 70%.

Вцілілий в ході обстрілів імам зараз навчає місцевих дітей, з якими займається прямо в мечеті. А ще він прихистив сім’ю біженців з Ідлібу, яким вдалося втекти з підконтрольних бойовикам територій, але абсолютно не було куди йти.

«Мою дружину вбили бойовики, з дітьми ми бігли зі східних районів в західний Алеппо. Коли і там стало небезпечно, я зібрав все, що міг, і поїхав з дітьми в Ідліб. Там я одружився ще раз, і у мене з’явилася дочка. Нам довелося віддати все, що у нас було, щоб бойовики випустили нас звідти», — розповідає Муса Ел-Кадер.

Новий будинок

Будинок Муси, як і більшість будівель в Східному Алеппо, бойовики зрівняли з землею. Повернувшись з новою дружиною і чотирма дітьми в своє рідне місто, Муса побачив одні руїни. Але йому пощастило зустріти імама, який і запропонував біженцю і його сім’ї дах над головою.

«Коли я побачив цього нещасного, то не зміг залишити його і його дітей на вулиці. Бібліотека мечеті повністю вигоріла, а після ремонту кімната все одно була порожньою», — каже Аісса Кассим.

Завершити роботи планується вже в наступному році — залишилося тільки відбудувати тридцятиметровий мінарет. А поки що, тут знайшов притулок Муса Ел-Кадер, який в міру можливостей допомагає відновлювати мечеть.

Добавить комментарий