Мир не може будуватися на ядерній загрозі, — католицькі єпископи

Щорічно з 6 по 15 серпня Католицька Церква в Японії проводить десятиденний молебень про мир. З цієї нагоди помісний єпископат опублікував спеціальне послання, підписане архієпископом Нагасакі і головою Єпископської конференції Японії монс. Міцуакі Такамі. 

Зокрема, в посланні сказано, що « ядерна загроза не може дати ефективної відповіді на проблеми тероризму і конфліктами між суб’єктами з різним військовим потенціалом. Стабільність, заснована на страху, лише посилює страх і підриває довіру у відносинах між державами». 

Єпископи підкреслюють, що « Міжнародний мир і стабільність не можуть грунтуватися на хибному почутті безпеки, на загрозі взаємного або глобального знищення або просто на підтримці балансу сил. Світ повинен будуватися на справедливості, на цілісному розвитку людини, на повазі основних прав людини, на захисту Творіння, на участі всіх громадян в суспільному житті, на довірі між народами, на підтримці мирних інститутів, на доступі до освіти та охорони здоров’я, на діалозі і солідарності».

В кінці послання єпископи цитують апостольське умовляння Папи Франциска Evangelii Gaudium, в якому зазначається, що крихкість — це характерна риса «світу, яка не є плодом цілісного розвитку всіх».

Добавить комментарий