В 27-28 років виправитись може найнестерпніша дитина

Найжахливіша і найнестерпніша дитина може виправитися.

Є такий чарівний вік — приблизно 27-28 років. Якщо доживе до цього віку молодий психопат, вже вибачте за грубість, — все може змінитися на краще. Не кардинально, але на краще.

Якщо душа у людини хороша, в цьому віці можуть початися зміни на краще. Розум, немов вершник, почне управляти нестримним конем, — психікою. Душа дозріє і все врівноважить.

У письменника Жюля Верна був жахливий син, «жахливе дитя». З дитинства Мішель завдавав батькові нещастя і проблеми.

Письменник був змушений здати абсолютно некерованого сина в заклад для важких підлітків. Щось на зразок спецучилища. Але Мішель не виправився, навпаки, потрапив у в’язницю для малолітніх злочинців.

Потім він спробував накласти на себе руки. Жюль Верн у розпачі відправив сина для «заспокоєння нервів» в далеке морське плавання на півтора року, помічником штурмана. Недарма він стільки писав про морські подорожі …

Може, письменник потай сподівався, що скаженого Мішеля висадять на безлюдний острів. У дитинстві вчителька розповідала маленькому Жюлю, що її чоловік зовсім не потонув разом з кораблем. Він живе як Робінзон Крузо на маленькому острові. І йому там цілком добре.

Загалом, письменник відправив безпутного сина в море. Але син благополучно повернувся, живим і здоровим. Тут же викрав дівчину шістнадцяти років, танцівницю, і одружився на ній. А потім зайнявся комерцією і ще став виробляти велосипеди.

Дуже енергійний хлопець був цей Мішель. Його бурхлива діяльність обійшлася письменн кові у величезні гроші — близько трьохсот тисяч фунтів. Навіть яхту, яку так любив Жюль Верн, довелося продати …

А синок втік від дружини, у якої вже народилося двоє дітей, і одружився з іншою дівчиною, яка теж народила дитину. Усіх трьох онуків утримував доведений до відчаю старий письменник. І сина, звичайно, теж. Хоча багато раз клявся, що відмовиться від такого поганого сина! Він все одно любив свою дитину, яким би той не був …

А потім все налагодилося. Як це не дивно. Безпутний психопат Мішель виявився талановитим письменником і режисером. Він зняв фільми за творами батька. І написав кілька романів, дуже хороших. Спочатку всі думали, що романи написав сам Жюль Верн; але ні, — їх написав його син. Він взагалі виявився дуже талановитою і працездатною людиною. І багато зробив для того, щоб увічнити пам’ять батька.

Так що не поспішайте ставити хрест на підліткові, який збився зі шляху. Є шанси на виправлення, якщо душа у нього добра. Іноді психіка дозріває пізно; і молода людина може багато горя завдати і собі, і іншим. Але якщо він не жорстокий і злий, якщо душа його не зіпсована, в 27-28 років він може поступово взятися за розум. Як син Жюля Верна, Мішель, на якому всі поставили хрест; крім батька.

І батько мав рацію. Він умів бачити душу. Всі його твори — про перемогу людини над стихією і над самим собою …

Психолог Анна Кир’янова

Добавить комментарий