Той, хто побачив свій гріх, більше навіть того, хто воскрешає мертвих

Про що варто просити у Бога?

Багато у відповідь на подібне питання попросили б, швидше за все, у Бога щастя, благополуччя, матеріального достатку, успіху, здоров’я. І, на жаль, мало хто з нас попросив би у Господа духовного прозріння. Але якби людина розуміла, що значить побачити Бога, то погодилась би йти до Нього через будь-яку темряву і труднощі, через будь-які перешкоди і біди.

«Головна мета нашого буття — споглядання Бога, — розповів митрополит Бориспільський і Броварський Антоній  читачам видання kp.ua. — Але щоб побачити Його у своєму житті, ми повинні прозріти духовно. Духовний зір — це бачення істини, і це бачення починається з того, що людині відкриваються її гріхи. Побачивши свої гріхи, людина починає розуміти, що ніхто — ні сама людина і ніяка людська сила — не може звільнити її від їх вантажу. Зробити це може один тільки Бог. У той же час преподобний Ісаак Сирін говорить: бачення власних гріхів настільки велике, що той, хто побачив свій гріх, більше навіть того, хто воскрешає мертвих».

«Христос народився тільки з однією метою — піднести на Небо кожного з нас і зробити учасником Свого вічного Царства. Однак якщо ми не прозріємо, якщо ми не спробуємо за допомогою Божою зняти зі своїх духовних очей пелену гріха, ми ніколи не зможемо побачити в своєму житті світло Божественної благодаті. Ми будемо бачити тільки тінь життя, а не саме життя. І тому ми повинні просити Всемилостивого Бога, в першу чергу, дати нам можливість очиститися від гріха і прозріти духовно», — зазначив митрополит Антоній.

Добавить комментарий