5 років інтронізації Предстоятеля УПЦ: вірність Церкві і заповідям Божим

В Українській Православній Церкві 17 серпня відзначать 5-річчя інтронізації Митрополита Онуфрія на кафедру Київських Митрополитів. Також в цьому році Владика відзначає своє 75-річчя.

З перших років незалежності України чинний Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Онуфрій очолював Чернівецько-Буковинську єпархію УПЦ.

У лютому 2014 під час важкої хвороби Предстоятеля УПЦ Блаженнішого Митрополита Володимира Священний Синод УПЦ обрав митрополита Онуфрія місцеблюстителем Київської кафедри.

13 серпня 2014 Митрополит Онуфрій став 122 Київським Митрополитом. Інтронізація відбулася 17 серпня 2014 року.

Яким бачить пастирське служіння митрополита Онуфрія Православний світ?

Для кожної православної людини Блаженніший Митрополит є зразком благочестя, чернечих подвигів… Дійсно, Блаженніший — сполучна ланка між усіма Православними помісними церквами.

Митрополит Онуфрій вносить великий вклад в єдність Православ’я, і ​​ми знаємо, що під його чітким керівництвом, під його святим омофором, люди як рятувалися, так і продовжують рятуватися. І Українська Церква зростає з дня на день, і то благодатна єдність, яку Блаженніший дає всім православним, які хочуть стати на істинний шлях — цей шлях єдиний.

З привітання єпископа Моравицького Антонія, Сербської Православної Церкви

********

Якби не Владика Онуфрій, до розкольників пішли б два-три десятка архієреїв, а разом з ними — сотні, якщо не тисячі, священиків з храмами. Однак після томосу, за останні півроку, кількість прихожан канонічної Української Православної Церкви помітно збільшилася. Гоніння пішли на користь! І все це — завдяки Владиці. Така роль особистості в історії.

Протоієрей Володимир Вигилянський, зі статті видання ЦАРЬГРАД

*********

Обрання Блаженнішого Онуфрія в такі складні для Церкви часи — не випадковість, це милість Божа.

Про це, напередодні ювілею інтронізації Предстоятеля УПЦ, розповів митрополит Антоній ресурсу «Православне життя».

Його стійкість у вірі, вірність Церкві і заповідям Божим, рівне ставлення до всіх, незалежно від положення, яке займає людина, статусу, є прикладом висоти духу, а сам Митрополит — живим авторитетом для всіх людей, навіть для ворогів Церкви.

Незважаючи на колосальний тиск, про який знає один Бог і Блаженніший, він непохитно захищає правдиву віру, Церкву, свою паству і залишається першим на лінії вогню, а всі ми за його спиною.

Блаженніший — пастир народний. У найважчі часи віруючі, довіряючи йому, бачачи його спокій і твердість, не боялися, захищали свої храми, відстоювали свої переконання. Він на ділі виконує заклик, заповіданий апостолом Павлом: «Радійте з радіючими і плачте з тими, хто плаче» (Рим. 12:15).

Вірю, що найважчі часи, коли потрібно було в буквальному сенсі тримати оборону плечем до плеча, позаду. Попереду — час проповіді Христа кожним з нас своїм життям за заповідями. Історія Церкви циклічна: часи гонінь і миру  чергуються. Але мирний час не привід розслабитися, ми повинні постійно зберігати бадьорість духу, як заповідав Спаситель, щоб з Божою поміччю вистояти в часи випробувань.

Митрополит Антоній (Паканич)

**********

Для нас Митрополит Онуфрій — одна із самих духовних особистостей православного світу, архієрей особливого життя. Своїм смиренням, чернецтвом, своєю любов’ю він являє приклад для всього Православного світу, приклад Предстоятеля.

Незважаючи на ті випробування, які переживає його Церква, він жодного разу не засудив, поганого слова не сказав в сторону інших людей. Він — приклад духовної людини, людини, який має смиренність і терпіння.

Митрополит Тамасоський Ісая, Кіпрська Православна Церква

Добавить комментарий