Патріарх Іриней: Я не перестану підтримувати Митрополита Онуфрія

29 вересня Патріарх Сербський Іриней дав інтерв’ю  провідній белградській газеті «Політика», в якому висловив свою думку щодо ситуації з Православною Церквою України (ПЦУ).

Патріарх зазначив, що «турбота та відповідальність, яку несе наша Церква за єдність Православної Церкви, її примирення (соборність) та вірність Священній традиції та канонам, зобов’язали нас прагнути дати зрозуміти головним діючим героям (представникам Константинопольского патріархату – Ред.), що їх діяльність не тільки шкодить Церкві в Україні, але й серйозно загрожує єдності Православної Церкви. І я робив це, як письмово, неодноразово, так і усно в прямій розмові з Константинопольським патріархом».

Патріарх підкреслив, що така позиція Сербської Церкви не зумовлена «слов’янською близькістю до Руської Церкви» і, звичайно, не продиктована «будь-якими політичними чи подібними інтересами», а пояснюється виключно з церковної та канонічної точки зору:

«Якби інша Помісна Церква, скажімо, Руська чи будь-яка інша, зробила щось подібне, ми діяли б так само».

Крім того, Його Святість зазначив, що «багато грецьких єпископів нашої Церкви духовно зростали в Греції, відповідно до еллінської теології та культури. Я відчуваю себе зобов’язаним і наполягаю на найглибшій подяці Церкві-матері та найсвятішому Престолу Константинопольських Патріархів, а з нашими найбільш вивченими єпископами я поділяю любов до грецького народу, Церкви та їхньої культури. Але і ця любов не дає мені чи їм жодного права, не вказувати на деякі неканонічні та неприйнятні дії, як це роблять деякі грецькі богослови та ієрархи».

Разом з тим, Патріарх запевнив, що ніколи не відмовиться від своєї позиції: «В деяких українських ЗМІ повідомлялося, що державні органи оголосили мене небажаною особою. Для них я є персоною нон грата. Я не знаю, чи це надійні новини. Я нічого офіційного не отримав. Але, навіть якщо б і отримав, то це все одно не зменшить моєї підтримки митрополита Онуфрія та боголюбивих українців, ні мого бажання, ні молитов, щоб розкол в Україні справді зцілився».

Він підкреслив, що «те, як діють фанарська та київська влада, заохочуючи неправославні сили, лише розширить розкол».

Один комментарий для “Патріарх Іриней: Я не перестану підтримувати Митрополита Онуфрія”

Добавить комментарий