6 жовтня Церква відзначає день пам’яті Словенської ікони Богородиці

Чудотворний Словенський образ Пресвятої Богородиці був знайдений в травні 1628 року. Історія знайдення святині пов’язана з селянином Титом Гавриловим, що проживав у селі Шерстневому Галицького повіту Костромської губернії.

Тит Гаврилов тяжко хворів. Він лежав на одрі хвороби сліпий та паралізований. Раптом йому явилася Божа Матір і повеліла знайти Її чесний образ під деревом, що виросло за престолом запустілого храму, розташованого на ріці Словінці в Курській волості.

Після цього Тит повністю одужав і без зволікання у супроводі священника Євдокима відправився на пошуки святині. В поселенні під назвою Дороніно вони зустрілися зі звіроловом на ім’я Іакінф. Він і показав їм місцезнаходження храму, в якому вже понад 60 років не відбувалися Богослужіння. За престолом храму мандрівники знайшли ікону Пресвятої Діви Марії, від якої йшло яскраве сяйво. Після такого чудесного знайдення святині зцілений Тит Гаврилов не повернувся додому, а залишився подвизатися на місці явлення образу Матері Божої і через деякий час став монахом. Чесна ж ікона Богоматері стала невичерпним джерелом чудес.

В 1635 році тут була влаштована чоловіча обитель. Її заснували за наказом царя Михаїла Федоровича Романова та з благословіння Патріарха Філарета, коли були досліджені чудеса, що звершилися від ікони. Монастир отримав назву Словенської пустині і проіснував до 1764 року. Коли обитель закрили, чудотворний образ Богородиці перенесли в сільську дерев’яну церкву (тепер село Словінка Антроповського району Костромської області). Точний список з ікони зберігався в селі Новоспаському Дмитрівського повіту Московської губернії.

В 1806 році в честь Словенського образу Богоматері поряд з дерев’яним спорудили кам’яний храм. В 1892 році його перебудували. В новому храмі було три вівтарі: в честь Словенського образу Богородиці, в честь Предтечі Господнього Іоанна і в честь преподобних Зосими і Саватія Соловецьких. В цьому храмі святиня знаходиться і нині. І нині Пресвята Діва Марія не залишає Своїм заступництвом усіх, хто з вірою притікає до Неї.

Добавить комментарий