Синод Руської Церкви прийняв Західну Архієпископію до РПЦ (відео)

7 жовтня 2019 Священний Синод Руської Православної Церкви приєднав Архієпископію західноєвропейських парафій руської традиції до РПЦ. Про це повідомили на сайті РПЦ.

Зокрема, в журналі засідання Священного Синоду № 123 від 7 жовтня 2019 року сказано: «Священний Синод 14 вересня 2019 року у відповідь на звернення архієпископа Іоанна (Реннето) ухвалив рішення про те, щоб «прийняти Преосвященного архієпископа Іоанна (Реннет) в юрисдикцію Московського Патріархату з титулом «Дубнинський», а також всіх бажаючих кліриків, які перебувають під його керівництвом, і парафії, які висловлять таке волевиявлення».

Крім того, Синод доручив саме «архієпископу Дубнинському Іоанну управління згаданими парафіями».

Для Архиєпископії західноєвропейських парафій руської традиції встановили «відповідно до її традиції» особливий режим управління, який раніше опублікували як проект, повідомив заступник Керуючого справами РПЦ єпископ Савва (Тутунов).

В свою чергу, історичне рішення прокоментував і Предстоятель РПЦ: «Ця архієпископія була однією з частин російської православної еміграції, породженої революцією і громадянською війною … Возз’єднання стало можливим не тільки тому, що багато чого змінилося в Західній Європі, а й тому, що багато чого змінилося в житті нашої країни і нашої Церкви».

Добавить комментарий