На Афоні знайшли лист преп. Силуана Афонського про монахів із Закарпаття

Вдалося відшукати невідомий лист прп. Силуана Афонського на Закарпатті, — повідомляє сайт afon.org.ua.

За словами директора Міжнародного інституту афонської спадщини (МІАН) Сергія Шумило, на Афоні в архіві вдалося відшукати раніше невідомий оригінал листа преподобного Силуана Афонського на Закарпаття від 16 квітня 1934 року, в якому він дає характеристику закарпатським монахам і послушникам, які вступили в Пантелеїмонів монастир на Афоні (бл. 40 осіб) в 1920-і — 1930-і роки. Саме ці молоді закарпатці згодом, в 1960-і — 1970-і рр., врятували Пантелеїмонів монастир на Афоні від остаточного занепаду.

Як зазначив Сергій Шумило, лист відомого афонського святого старця є важливим свідченням тісних зв’язків Закарпаття та Афона в ХХ столітті. «Цінне доповнення до книги, яку зараз готуємо на основі архівних джерел про закарпатців на Афоні, і презентація якої повинна відбутися в Ужгороді 6 листопада у час міжнародної конференції «Закарпаття і Афон: духовно-культурні зв’язки» (до 120-річчя від дня народження ієросхимонаха Авакума (Вакарова) ».

Директор Міжнародного інституту Афонського спадщини в Україн вперше і опублікував цитату з листа преподобного Силуана Афонського на Закарпатті від 16 квітня 1934 року:

«У нас карпатские добре преуспевают и хорошо живут. Я за них много Бога благодарю, что Он нам их прислал славословить Господа. И когда они ко мне соберутся, я им и говорю: как вас любит Господь и привел на Святую Гору, где все дороги протоптаны молитвами святых и как любит Святой Афон Божия Матерь. Они только сидят и улыбаются, и на душе у них радостно и видно – благодать их Божия утешает».

Добавить комментарий