Світ врятує на краса, а Хрест Господній, – єпископ Пантелеїмон

Голова синодального відділу РПЦ з церковної благодійності та соціального служіння єпископ Орєхово-Зуєвський Пантелеїмон розповів про те, як слід ставитися до страждань і зазначив, що світ врятує не краса, а  Хрест Господній.

Владика відмітив, що «Страждання супроводжує людину від народження і до смерті. Як же поєднати з нашим досвідом страждання віру у всеблагого і всемилостивого Бога? У християнства є відповідь, яку бачимо в головному образі християнства – Бог на хресті».

За словами єпископа, Бог прийшов у цей світ, «прийняв на Себе всі страждання, позбавив їх нищівної сили, скасував страждання в вічності. Якщо пам’ятати про це, серцю стане зрозумілий сенс страждань».

Єпископ вважає, що «Правда Христова в тому, що світ рятує не краса, а неподобство Хреста». Він підкреслив, що «Бог об’являється в стражданні. Це головне, що ми згадуємо на кожній Літургії, ми носимо на собі образ смерті і воскресіння Христа. Важливо, щоб людина серцем відгукнулася на цю правду».

Владика зазначив, що світ приречений на страждання, і «треба не боятися їх, а мужньо проходити їх і допомагати іншим», адже «Церква чекає від християн співчуття до страждань тих, які бідні, хворі, самотні».

Добавить комментарий