5 книг для кожного: що читати сучасному християнину?

Питання про те, які саме книги потрібно читати православному християнину і просте, і складне водночас. Просте тому, що головною книгою для християнина має бути Біблія та праці святих отців, а складне тому, що в наш час і Біблію і отців потрібно розуміти.

Саме для того, щоб полегшити розуміння основних істин віри ми зробили для вас підбірку книг які, на нашу думку, має прочитати кожен. 

Отже. 

1. Антоній, митрополит Су́розький. Ступени.

Вибрана цитата: «Що означає бути християнином? Як залишатися християнином в сучасному світі?

Бути християнином, в якомусь відношенні, дуже просто. Християнин — це учень і друг Христовий. Ці поняття суміжні, але є між ними і відмінність. З одного боку, ми учні Христові, Його послідовники, і ми повинні вчитися від Нього через Євангеліє тому, у що Він вірить, тому, чому Він вчить…»

2. Митрополит Веніамин (Федченков). Божии люди.

Вибрана цитата: «Я багатьом розповідав свої враження про монастирі і святих людей. І не раз слухачі просили мене записати мої спогади для користі іншим, які вже не бачили і навіть не чули про подібні предмети минулого часу. А може бути, на мені лежить обов’язок благовістити про це, по слову Писання: «серцем вірується в правду, устами ж сповідується на спасіння» (Рим. 10:10) 1 — і мені самому. А згадані в книзі угодники Божі згадають перед Престолом Господнім про нас з вами…».

3. Протоиерей Василій Зеньковський. Основы христианской философии. 

Вибрана цитата: «Проблема знання повинна бути, звичайно, основою будь-якої філософської системи — це настільки безперечно, що немає, власне, і потреби це доводити. Але всі нові теорії знання будувалися в епоху принципового відділення філософії від релігії, в епоху секулярної культури, — а те світло Христове, яким освітилося все в світі, коли Господь прийшов на землю, немов не дає нічого для розуміння знання…»

4. Льюис Клайв Стейплз. Просто христианство.

Вибрана цитата: «Кожен чув, як люди сваряться між собою. Іноді це виглядає смішно, іноді — просто неприємно; але як би це не виглядало, я вважаю, що ми можемо витягти для себе деякі важливі уроки, слухаючи, що саме говорять один одному ті, хто сваряться. Вони кажуть, наприклад, такі речі: «Як би вам сподобалося, якби хто-небудь зробив те ж саме вам?», «Це моє місце, я його перший зайняв», «Залиште його в спокої, він не робить вам нічого поганого »,« Чому я повинен поступатися тобі? »,« Дай мені шматочок твого апельсина, я давав тобі від свого »,« Давай, давай, ти ж обіцяв ». Кожен день люди вимовляють подібне — як освічені, так і неосвічені, як діти, так і дорослі».

5. Преподобний Паісій Святогорець. О семье христианской

Вибрана цитата: «Необхідна умова для утворення міцної християнської сім’ї — знайти майбутньому подружжю гарного духівника. Духівник буде грати роль посередника, стежачи за тим, щоб в сім’ї не виникало сварок. Коли чоловік і жінка не знайдуть між собою згоди, то вони підуть до духівника, сподіваючись на Бога. Інакше ж сім’я руйнується: втручаються батьки дружини, батьки чоловіка — і всі разом намагаються наполягти на своєму і гублять сім’ю. Коли ж подружжя погодяться мати духовного керівника, тоді в родині не буде таких заплутаних ситуацій».

Далі буде…

Добавить комментарий