19 грудня Церква відзначає день пам’яті святителя Максима Київського

Святий Максим походив з Греції. Він прибув на Русь в 1283 році і зійшов на Київську митрополичу кафедру після митрополита Кирила ІІІ. В той час Руська земля страждала від ярма татар, а Київ від їхніх набігів був повністю спустошений. Великокняжий престол знаходився то у Володимирі, то в Переяславлі, то в Твері.

Святитель, що мав намір зупинитися в Києві, відправився спочатку в Брянськ, а потім у Суздаль. На Волині митрополит Максим зустрівся зі своїм наступником – ігуменом Ратського монастиря Петром.

Угодник Божий не хотів образити південних руських князів своїм переходом на північ, а тому вагався і ревно молився Пресвятій Богородиці. Божа Матір почула молитву святого і чудесним чином вказала на Володимир як місце його перебування. Тут святитель поселився в 1299 році.

В 1301 році митрополит Максим прийняв участь у патріаршому Соборі в Константинополі, на якому піднімалися питання про потреби Руської Церкви.

Заради зміцнення Руської держави, поневоленої татарами, святитель переконував Московського князя Юрія Даниловича налагодити стосунки з тверським князем Михайлом Ярославовичем і не просити в Орді собі великокняжого престолу. В 1304 році великокняжий престол зайняв у Володимирі благовірний князь Михаїл.

Угодник Божий проводив високодуховне життя і постійно піклувався про духовне вдосконалення своєї пастви. Він встановив правило про пости і, крім Великого посту, ввів Апостольський, Успенський та Різдвяний. Митрополит Максим утверджував законний шлюб і говорив мужам брати дружин від святої Соборної і Апостольської Церкви та вінчатися з ними.

6 грудня 1305 року святий відійшов до Господа. Його чесні останки поховали в Успенському соборі міста Володимира. Над місцем погребіння угодника Божого спорудили позолочену сінь. На стіні над гробом митрополита Максима поставили Максимівську ікону Богородиці, що була написана в 1299 році у зв’язку з видінням, яке мав святитель. Про це видіння на лицевому боці гробниці прикріпили напис.

Добавить комментарий