Сповідь – це не розмова на духовну тему, – Патріарх Кирил

Патріарх Московський і всія Русі Кирил на єпархіальних зборах духовенства Москви, що пройшли у храмі Христа Спасителя 20 грудня, застеріг священиків від багатослів’я, емоційного тиску на віруючих і закликав духовенство більше слухати людей, а також сприяти їх самостійному духовному вибору.

Не можна лякати людей. Так, пастирське застереження може бути суворим, але емоційний тиск є річ неприпустима

Патріарх Кирил

«Не можна лякати людей. Так, пастирське застереження може бути суворим, але емоційний тиск є річ неприпустима. По-перше, тому, що переляк виганяє довіру і паралізує творчу здатність людини до зміни життя. А по-друге, і це головне — сам Пастиреначальник Іісус ніколи не поступав так з людьми. Сам Господь неодноразово закликає людей не боятися і повернутися з хвиль емоційного сприйняття життя на твердий камінь віри і знання», – сказав Патріарх.

За його словами, священикам також слід уникати багатослів’я і розрізняти сповідь і духовну бесіду.

«Багатослівність рідко буває плідною. Пастирська увага — це в першу чергу здатність слухати і розуміти людину, а саме втрата цієї здатності сьогодні, можна сказати, є прикметою часу. Чи не вперше в зв’язку з цим доводиться говорити про необхідність розділяти сповідь і духовну бесіду, тим більше, якщо така бесіда ведеться під час богослужіння … Священник, який слухає сповідь, повинен в цей момент, так би мовити, відкласти від себе всі функції — наставника, керівника, співрозмовника — всі, крім однієї: свідка людського покаяння», – зазначив Предстоятель РПЦ.

Також патріарх Кирило застеріг духовенство від патерналізму і прагнення реалізувати свої уявлення в чужому житті.

«Священик повинен не тільки навчати людей тому, у що сам вірить, а й дбати про те, щоб вони самі прийшли і побачили, що Церква – це місце перебування Живого Бога (пор. Ів. 1:46). При цьому важливо дати пасомим можливість самостійно зрозуміти , яке власне покликання кожного з них, навіть якщо це покликання зовсім не таке, як може припускати пастир», — підсумував Патріарх.

Добавить комментарий