22 грудня Церква відзнчає пам’ять ікони «Несподівана Радість»

На образі Пресвятої Діви «Несподівана Радість» («Нечаянная Радость») зображений чоловік, що молиться на колінах Божій Матері перед Її чесною іконою. Написання цього образу пов’язане з наступною подією.

Один юнак проводив скверне і порочне життя, але не переставав молитися до Богородиці. Якось перед тим, як черговий раз піти на грішну справу, він побачив на іконі, перед якою молився, що зображення Богонемовляти ожило, і руки, ноги та ребра Іісуса стали кровоточити. Наляканий грішник запитав у Пречистої Діви, хто зробив таке.

Матір Божа відповіла юнаку, що він та інші беззаконники своїми гріхами знову розпинають Її Сина. Тоді вражений молодий чоловік зрозумів всю глибину свого падіння і тривалий час молив Пресвяту Богородицю та Господа Іісуса Христа про помилування. Матір Божа не припиняла просити Свого Сина за грішника, допоки Христос не промовив, що заради Неї нині прощаються йому гріхи.

Юнак залишив свої скверні і гріховні справи та провів благочестиво решту своїх днів. Він зі сльозами дякував Божій Матері, Яка заступилася за нього перед Своїм Сином і виклопотала йому прощення гріхів. Так юнаку була дарована несподівана радість.

Невідомо, де і в який час була написана перша ікона Богоматері «Несподівана Радість». Нині шанування цього образу широко розповсюджене. Списки з нього знаходяться у багатьох храмах. Особливо прославилася ікона, що зберігається у московському храмі Пророка Іллі. Сюди вона потрапила в 1994 році.

Раніше святиня зберігалася в Кремлі у церкві рівноапостольних Костянтина і Єлени. В роки смути, коли храм був зруйнований безбожниками, ікону передали в церкву Воскресіння Христового у Сокольниках. В той час сюди привозили святині зі зруйнованих храмів Москви. Нині багато людей притікає з молитвою до Богородиці в Іллінську церкву, яку в народі почали називати церквою «Несподіваної Радості».

Добавить комментарий