25 грудня Церква відзначає пам’ять святого Ферапонта Мозенського

Нічого не відомо про походження та раннє життя святого Ферапонта. Він подвизався у Москві і, очевидно, юродствував. Пізніше угодник Божий прийняв чернечий постриг у Костромському Воздвиженському монастирі, де провів 13 років. Господь прославив преподобного чудесами.

Одного разу Ферапонт явився в сонному видінні монахам Пафнутію і Андріану, що проживали в Павло-Обнорській обителі, і повелів заснувати новий монастир на березі ріки Монзи (поблизу міста Солігаліча). Він залишив Воздвиженську обитель, щоб уникнути людської слави, і деякий час віддавався самотницьким подвигам. Коли старець Андріан влаштував Благовіщенський монастир на Монзі, Ферапонт прославив цей монастир чудесами. Так він явився уві сні рибаку з Солігаліча і ковалю з Буя, що мали хворих синів, і сказав, що їхні діти отримають зцілення у Благовіщенській обителі на ріці Монзі. Тоді юнаків привезли у монастир, і вони зцілилися.

Згодом Ферапонт сам прибув у цю обитель і попросив ігумена Андріана бути його духовним отцем. Коли преподобний сповідався, старець Андріан був вражений чистотою його душі та силою віри.

Святий відрізнявся великим смиренням, сумирністю та проводив аскетичне життя. Він два роки прожив у Монзенській обителі і чудесно сприяв її влаштуванню, перенесенню на інше місце, захищав від недобрих людей і знаходив засоби для її утримання.

Ферапонт наперед дізнався про час своєї смерті, попрощався з братією і з миром віддав Богу душу. Перед кончиною він попросив, щоб його, вже покійного, напоїли Богоявленською святою водою. Монахи виконали прохання преподобного, і померлий Ферапонт проковтнув святу воду. Біля гробу угодника Божого стали звершуватися чудеса.

Відомий випадок, коли святий врятував від погибелі кораблі, що проходили пороги на ріці Костромі навпроти Благовіщенської обителі. Декотрі люди бачили, як благоліпний старець сідав на корму кожного струга і управляв ним в небезпечному місці.

Одного разу преподобний Ферапонт явився у сонному видінні ігумену обителі і передрік, що в 1601 році буде голод, а тому наказав зробити більші запаси хліба.

Через 20 років після кончини тіло святого було знайдене нетлінним, а ризи цілими.

Добавить комментарий