Під час причастя неможливо заразитися коронавірусом, — РПЦ

Можливість зараження коронавірусом під час Божественної літургії через причастя з однієї загальної чаші відсутня, заявили священнослужителі Руської Православної Церкви, опитані РІА Новини.

«Небезпеки зараження від причастя від однієї чаші немає. Її і бути не може, адже в чаші не просто хліб і вино, а сам Христос», — сказав у четвер РІА Новини настоятель китайського патріаршого подвор’я в Москві, храму святителя Миколая в Голутвіно, протоієрей Ігор Зуєв.

Він також зазначив, що прихожан і священнослужителів подвір’я загроза поширення епідемії «хоч і не лякає, проте, звичайно, викликає заклопотаність». У храмі тепер щотижня будуть служити молебні за здоров’я тих, кого спіткало це захворювання.

У свою чергу відомий церковний публіцист, ієромонах Макарій (Маркиш) також негативно відповів на питання про те, чи є якісь обмеження на причастя під час епідемії і чи існує загроза зараження через євхаристійні сосуди, з якими контактує маса віруючих.

«Відповідь однозначна і проста: немає. І доказ теж дуже простий: страшні, повальні епідемії, — в порівнянні з якими нинішня — всього лише дрібна неприємність, — були бичем християнських країн з глибокої давнини аж до кінця XIX століття», — сказав співрозмовник агентства .

За його словами, ще задовго до розвитку сучасної гігієни і епідеміології люди вміли знаходити шляхи поширення інфекції, і «ніколи Святе Причастя до них не відносилося», а «якщо б такий випадок був, про нього на всіх усюдах безперервно трубили б вороги Христа».

«І сьогодні кожен священик, завершуючи причащання прихожан, після всіх вкладає євхаристійну лжицю собі в рот — хоч він уже причастився Святих Дарів, — щоб нагадати: всі ми причащаємося від однієї чаші», — додав священнослужитель.

При цьому ієромонах Макарій відзначив, що зовсім не проти різних гігієнічних заходів, «абсолютно природних для розсудливих людей», які «ніяк не пов’язані зі святим Таїнством Євхаристії (причастя — ред.)».

Наприклад, щоб хворіючому або тому, хто боїться заразитися приходити в храм в медичній масці. «Зрозуміло, ці та інші запобіжні заходи кожен приймає на свій розсуд, враховуючи вік, стан здоров’я та інші важливі чинники», — сказав співрозмовник агентства.

Добавить комментарий