14 лютого Церква відзначає день пам’яті святого Петра Галатійського

Святий Петро народився в IV ст. у Понті в благочестивій сім’ї. В юному віці він залишив батьківський дім і віддався самотницьким подвигам у Галатії. Потім святий певний час провів у Палестині, де відвідав Святі Місця. Пізніше Петро поселився в Антиохії, в якій процвітало істинне благочестя. Тут він замкнувся в сараї і перебував у неустанній молитві. Їжею і питтям угодника Божого були лише хліб та вода, які він приймав через два чи три дні.

Господь наділив преподобного владою над бісами та даром зцілення недугів. Так, один чоловік на ім’я Даниїл, якого Петро звільнив від нечистого духа, став наслідувати життя святого. Преподобний повертав зір сліпим та зцілював болящих різними хворобами. Навіть його одяг, подібно до одягу Апостола Павла, чудодіяв. Святий повчав людей усно або письмово.

Кірський єпископ Феодорит повідомляє про преподобного наступне.

Матір Феодорита в молодому віці страждала від хвороби очей. Вона почула про святого Петра і відправилася до нього з надією на зцілення, причому нарядила своє тіло.

Коли угодник Божий побачив її, то прозрів в ній добрий ґрунт для повчання істинної віри. Спершу він задумав звільнити її від пристрасті до нарядів і повідомив, що як живописець, який пише картини не за правилами свого мистецтва, ображає саме мистецтво живопису, так і люди, що покривають обличчя фарбою, ображають цим Творця, бо таким чином вони нібито звинувачують Його в недосконалості Його творіння, а звідси і в безсиллі. Також святий сказав матері Феодорита, що Господь все, що хотів, те створив, і дав усім все корисне та не дав лише шкідливого, тому не спотворюй образа, створеного Богом, не вигадуй підробленої краси, яка розтліває цнотливих.

Слова Петра зворушили молоду жінку. Вона впала до ніг святого і просила його молитов та зцілення. Він же сповістив, що вона отримає зцілення, якщо має тверду віру в допомогу Божу. Потім преподобний поклав свою руку на хворе око матері Феодорита, осінив хресним знаменням, і боляща зцілилася.

Святістю свого життя Петро прославився по всій Антиохії та за її межами. Він прожив майже 100 років і відійшов до Господа близько 429 року.

Добавить комментарий