Румунська Церква не визнавала автокефалію ПЦУ

Сьогодні деякі українські ЗМІ повідомили про те, що нібито Румунська Православна Церква визнала автокефалію ПЦУ.

Проте, в тексті, який був оприлюднений пресс-службою Румунської Патріархії не йдеться про визнання ПЦУ, а повідомляється, що Румунська Церкви принципово не проти надання автокефалії всій Українській Церкві, а не тільки її частині.

Публікуємо текст рішення Священного Синоду Румунської Православної Церкви щодо участі у Соборі Предстоятелів, запланованного на кінець лютого в Йорданії.

«У зв` язку із запрошенням від Святійшого Феофіла III, Патріарха Єрусалимського, на братські збори в Аммані (25 — 27 лютого 2020 року), Священний Синод Румунської Православної Церкви нагадує про свої заклики в 2018 році № 3668 і № 9156, а також в 2019 році №180 в яких йдеться про те, щоб Вселенський Патріархат і Московський Патріархат відновили діалог і як можна швидше знайшли рішення проблеми автокефалії Української Православної Церкви, щоб не заглиблювалася поляризація двох протиборчих сторін: про-Константинопольської сторони і про-Московської сторони.

Священний Синод вказав на те, що він згоден з наданням автокефалії для всієї Православної Церкви в Україні (а не тільки для її частини), але це може бути досягнуто тільки шляхом взаєморозуміння між Вселенським Патріархатом і Московським Патріархатом, а також загальним православним консенсусом.

Щоб не тлумачити, що збори в Аммані, ініційовані Єрусалимським Патріархатом, є Всеправославним Собором Православних Церков, на якому будуть обговорюватися способи примирення і відновлення євхаристійного спілкування між деякими православними Церквами — Священний Синод вирішив, що Румунська Православна Церква повинна бути представлена ​​не Румунським Патріархом, а делегацією Румунської Православної Церкви.

Участь Румунської Православної Церкви в братських зборах в Аммані мотивовано тим фактом, що всі автокефальні Православні Церкви несуть відповідальність за спільну роботу з підтримки, захисту та зміцнення православного, догматичного, канонічного і Євхаристійного єднання, згідно з Євангелієм і Святими Канонами».

Добавить комментарий