Як правильно читати молитву Єфрема Сирина — невід’ємну частину Великого Посту

Невід’ємною частиною Великого посту є покаянна молитва преподобного Єфрема Сирина із земними поклонами.

Ось як її належить за статутом читати:

«Господи и Владыко живота моего, дух праздности, уныния, любоначалия и празднословия не даждь ми».

Земний поклон.

«Дух же целомудрия, смиренномудрия, терпения и любве даруй ми, рабу Твоему».

Земний поклон.

«Ей, Господи, Царю, даруй ми зрети моя прегрешения и не осуждати брата моего, яко благословен еси во веки веков. Аминь».

Земний поклон.

«Боже, очисти мя грешного (грешную)»

12 разів и 12 поясних поклонів.

«Господи и Владыко живота моего, дух праздности, уныния, любоначалия и празднословия не даждь ми. Дух же целомудрия, смиренномудрия, терпения и любве даруй ми, рабу Твоему. Ей, Господи, Царю, даруй ми зрети моя прегрешения и не осуждати брата моего, яко благословен еси во веки веков. Аминь.»

Земний поклон.

Молитва Єфрема Сиріна читається з вечора неділі до ранку п’ятниці включно.

З п’ятниці на суботу і з суботи на неділю ця молитва не читається, оскільки субота і неділя — це святкові дні, тому особливі покаянні молитви скасовуються.

У Велику Середу в кінці літургії на «Нехай буде благословенне ім’я Господнє …» молитва преп. Єфрема Сирина читається в останній раз. Починаються особливі богослужіння Страсної седмиці.

Цю молитву дуже люблять діти, так як в ній присутні земні поклони. Рекомендують читати цю молитву всією сім’єю.

Багатьом ця молитва настільки сильно подобається, що вони продовжують нею молитися цілий рік. І це дуже добре.

Хто такий Єфрем Сирин?

Свого часу автор покаянної молитви Єфрем був покликаний до служіння Богу особливим втручанням надприроднього Одкровення.

До певного часу він вів досить легковажне в моральному відношенні  життя. Одного разу його посадили до в’язниці за безпідставним звинуваченням у крадіжці худоби, яку, насправді, було розкрадено дикими вовками.

Тут його відвідав  таємничий чоловік, який засвідчив, що хоча в даний час він, Єфрем, сидить в камері незаслужено, однак вища справедливість в цьому все-таки є.

Чоловік порадив йому задуматися і освіжити пам’ять, після чого в’язень Єфрем згадав, як одного разу він заради веселої забави та юнацьких пустощів випустив корову, яка належала біднякові. В результаті корову наздогнав хижий звір, від чого і без того важке, скорботне життя бідняка наповнилося додатковими труднощами і стражданнями. Тоді винуватець не поніс покарання.

Потім таємничий чоловік пообіцяв Єфрему, що справжній винуватець у його справі буде виявлений і покараний. Так і сталось, ним виявився пастух, що не встежив за стадом, а Єфрема відпустили на свободу.

Після цього випадку Єфрем став інакше дивитися і на своє особисте життя, і на Божественний Промисел в цілому, а потім відійшов від суєти світу та звернувся до подвижництва.

Добавить комментарий