Ігумен афонського монастиря Хіландарі заявив, що не визнає ПЦУ (ВІДЕО)

Архімандрит Мефодій (Маркович) сподівається, що Предстоятелі Помісних Православних Церков разом знайдуть вирішення проблеми ПЦУ, яка привела до смути на Святій Горі.

У сербському монастирі Хіландарі на Афоні визнають тільки канонічну Українську Православну Церкву на чолі з Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї України Онуфрієм. Про це ігумен афонской обителі архімандрит Мефодій розповів в коментарі для СПЖ 29 лютого 2020 року, перед початком святкової літургії в столиці Чорногорії Подгориці, яку очолив Предстоятель УПЦ.

Архімандрит підкреслив, що присутність Блаженнішого Митрополита в Чорногорії — це велика радість.

«Як відомо, Сербська Церква його підтримує, і тому важливо, що він разом з нами, що ми разом служимо Літургію, разом молимося, — сказав він. — А з іншого боку, його присутність важлива, оскільки в ці дні проходить велика боротьба в захист святинь тут, в Чорногорії. І він своїми молитвами і однією присутністю підтримує цю боротьбу. Ми, православні християни, зараз переживаємо великі спокуси. Але якщо ми разом, нам під силу перемогти будь-які з них».

За його словами, на Афоні знають про ті труднощі, які виникли в українському Православ’ї через визнання Константинополем ПЦУ.

«Ми молимося, щоб ці проблеми були вирішені найкращим чином, — додав архімандрит. — Також віримо, що якщо Господь послав спокуси, то і пошле нам і сили перемогти ці спокуси ».

Він зазначив, що визнання ПЦУ Константинопольським патріархатом призвело до певної смути на Афоні, але в сербському монастирі Хіландар, як і в самій Сербії, визнають тільки УПЦ на чолі з Блаженнейшійм Онуфрієм.

«Деякі монастирі їх (ПЦУ, — Ред.) Визнали, деякі вже співслужили з ними. Інші ж монастирі не визнають. І тому ми сподіваємося, що Предстоятелі Помісних Православних Церков разом знайдуть рішення. Це стосується Святої Гори. Що ж стосується Сербії, тут ми згодні з Архієрейським Собором Сербської Православної Церкви. Ми не визнаємо цю нову церковну структуру, а визнаємо лише Блаженнішого Митрополита Онуфрія. У нашому монастирі така ж думка, як і в Сербської Православної Церкви», — підкреслив архімандрит Мефодій.

Добавить комментарий