28 березня Церква відзначає пам’ять святого Олексія Виноградова

Святий Олексій (Олексій Петрович Виноградов) народився в 1871 році у Москві. Його батько був чиновником Святійшого Синоду, а пізніше удостоївся священства.

В 1897 році Олексій закінчив Духовну семінарію і став вчителювати. В 1900 році він був хіротонізований в ієрея. В 1928 році святого призначили благочинним, а в 1932 році звели в сан протоієрея.

В 1937 році, під час нещадних гонінь на Церкву Божу, місцем служіння отця Олексія був храм села Новотроїцького Високовського району Тверської єпархії. В кінці листопада цього ж року священника арештували.

На допиті отцю Олексію сказали розповісти про контрреволюційну діяльність, яку він проводив серед населення. Винним у контрреволюційній діяльності святий себе не визнав.

Троє лжесвідків – священник і двоє селян – дали необхідні слідству показання, і в грудні 1937 року угодника Божого засудили до 10-річного ув’язнення у виправно-трудовому таборі. До відбуття в табір отець Олексій перебував у тюрмі міста Ржева. 9 лютого 1938 року в’язень цієї тюрми, засуджений за вбивство, склав наклеп на святого і відправив його уповноваженому НКВС. Наклепник повідомляв, що 22 грудня 1937 року його перевели в камеру № 9, де відбували строк 57 чол., засуджених за 58-ю статтею, в тому числі Олексій Виноградов. Останній – противник радянської влади, який говорить, що настане час, коли працівники НКВС на чолі з наркомом понесуть відповідальність; Сталінська конституція є тільки написаним документом, а в житті користі від неї немає нікому.

В результаті такого наклепу почалося нове слідство, і отець Олексій був викликаний на допит. Слідчий зажадав, щоб святий розповів про проведення ним контрреволюційної пропаганди серед в’язнів. Угодник Божий сповістив, що пропаганди серед в’язнів не проводить, і винним у висунутому звинуваченні себе не визнав.

Лжесвідками у справі виступили автор заяви, написаної проти отця Олексія, та юнак, що виховувався у дитячому будинку і після виходу з нього потрапив до тюрми.

Слідство закінчилося 10 лютого 1938 року. 25 березня священномученик був засуджений до розстрілу. Вирок привели у виконання 28 березня 1938 року. Тіло угодника Божого почиває у невідомій спільній могилі.

Добавить комментарий