Великий Понеділок: про що Церква згадує в цей день

Сьогодні, у Великий Понеділок Страсного тижня, православні згадують кілька подій з Нового Завіту: прокляття безплідної смоковниці і притчу про двох синів і виноградарів, які символізують людей, які відреклися від Христа, які не приносять добрі плоди.

Також згадується пророцтво Христа про прийдешні страждання.

Старозавітний Йосип згадується як прообраз Христа в стражданнях і перемозі.

Се Жених грядет в полунощи, и блажен раб, егоже обрящет бдяща: недостоин же паки, егоже обрящет унывающа. Блюди убо, душе моя, не сном отяготися, да не смерти предана будеши, и Царствия вне затворишися, но воспряни зовущи: Свят, Свят, Свят еси Боже, Богородицею помилуй нас.

Переклад:
Ось, Жених приходить опівночі, і блаженний той раб, якого Він знайде у бадьорості. Недостойний же той, якого Він знайде у зневірі. Будь уважною, душе моя, щоб не бути обтяженою сном і не бути відданою смерті і не залишитися за зачиненими дверима Царства. Але встань, волаючи: Свят, свят, свят, Боже, Богородицею (Її молитвами) помилуй нас.

Цією молитвою починається Страсний Тиждень.
Наречений — це Христос, що йде віддати Своє життя за всіх людей.

Всі ті, хто вдячно сприймуть рятівний подвиг Жениха і вийдуть до Нього назустріч, стануть його нареченими — нареченими Христовими.

Всі, хто в суєті днів просплять свій порятунок, побачать зачинені двері Царства Небесного — Весільного Палацу, в якому будуть бенкетувати Наречені Христові зі Своїм Нареченим — Христом, — зазначив священник Павло Островський.

Наше добродійне життя за заповідями Жениха Христа — це шлях назустріч до Нього.

Все, брати і сестри мої! Заспокоюємося. Піднімаємо очі на ікони, запалюємо свічки і починаємо готувати себе до зустрічі з Ним. Він нікого не позбавить Великодньої радості. Відкриємо свої серця для любові, — закликав отець Павло.

Добавить комментарий