Великий Вівторок: Церква згадує притчу про 10 дів

Сьогодні, у Великий Вівторок Страсного Тижня, православні згадують притчу про 10 дів, яку розповів Христос своїм учням.

Цю притчу Господь розповів для того, щоб люди в кожний момент свого життя були готові до зустрічі з ним — Небесним Женихом, були готові  померти та предстати перед Божим судом .

«Уподібниться Царство Небесне десятьом дівам, – сказав Спаситель, – які, взявши світильники свої, вийшли назустріч женихові. П’ять із них були мудрі, а п’ять – нерозумні. Нерозумні, взявши світильники свої, не взяли з собою оливу. Мудрі ж взяли оливу в посудинах разом із світильниками своїми. А оскільки жених забарився, то всі задрімали і поснули.

Опівночі ж почувся крик: «Ось жених іде, виходьте назустріч йому».

Тоді встали всі діви та й приготували світильники свої. Нерозумні ж сказали мудрим: «Дайте нам вашої оливи, бо світильники наші гаснуть». А мудрі відповіли: «А як і нам і вам не стане? Ідіть краще до продавців та й купіть собі». Коли ж пішли вони купувати, прийшов жених, і ті, які були готові, ввійшли з ним на весілля, і двері зачинилися.

Пізніше прийшли й інші діви і кажуть: «Господи! Господи! Відчини нам».

Він же сказав їм у відповідь: «Істинно кажу вам: не знаю вас».

І, закінчуючи цю притчу, Спаситель сказав:

«Отже, пильнуйте, бо не знаєте ви ні дня, ні години, коли Син Людський прийде».

До «нерозумних дів» подібні ті безтурботні люди, які знають, що їм треба з’явитися на суд Божий, але не готуються до нього, поки живуть на землі і поки не спіткала їх смерть; не каються у гріхах своїх і не чинять добрих справ.

Олива у світильниках означає добрі діла, особливо діла милосердні.

Сон дів зображає смерть людей.

Прийде на землю (Жених) Суддя наш, Ісус Христос, і всіх мертвих розбудить від смертного сну, тобто воскресить. Яким кого застала смерть – готовим чи не готовим до суду Божого – таким він з’явиться перед судом Божим. Тоді безтурботним людям не буде від кого чекати собі допомоги, і вони почують від Христа гіркі слова: «Я не знаю вас; відійдіть від Мене».

(Див.: Мф 25, 1–13).

 

Добавить комментарий