Велика Середа: дотикаємось до двох крайнощів (ВІДЕО)

Сьогодні, у Велику Середу Страсного Тижня, православні християни згадують покаяння грішниці, яка помазала миром Ісуса Христа в домі Симона і цим приготувала Його до поховання.

Також згадується рішення Іуди Іскаріота зрадити Христа первосвященикам за 30 срібняків.

«Великої середи ми дотикаємося до двох крайнощів. З одного боку, до праведної крайності, коли жінка-грішниця зуміла перетворити своє життя на любов і віддати цю любов Господу. Нам достеменно не відомо, хто саме ця жінка, але знаємо: вона була тією, яка втішила жертовним вчинком Самого Господа. І, по Його слову, відбувається й донині: «де тільки оця Євангелія проповідувана буде в цілому світі, на пам’ятку їй буде сказане й те, що зробила вона!» (Мф. 26:13; Мк. 14: 9). Друга крайність — зрада Іуди. Іуда, можливо, не думав, що і про його подвиг будуть говорити в усьому світі. Але про його «подвиг» знають усі. Кожна зрада на цій землі називається «Іудин гріх»… Він показав нам інший полюс поведінки поруч із Господом — коли ми від Господа чекаємо лише чогось свого…

Кожен день, кожна година і кожна хвилина Страсної седмиці — це ті миті, в які ми повинні забути думати про себе і постійно впиватися своїм серцем, своїми очима, своїм слухом, своїм доторком до життя Христового…

Нехай центром нашого життя цієї седмиці стане Христос! Забудемо про себе, викинемо власні турботи і переживання, будемо думати виключно про Нього. Це можна робити і вдома, це можна робити і біля храму, це можна робити і в храмі, це можна робити на будь-якій дорозі нашого життя. Думати про Христа, жити Ним і вбачати лише в Ньому світло нашого майбутнього!», — закликає так провести Страсну седмицю о. Олександр.

Кондак

 

Паче блудницы, Блаже, беззаконновав, слез тучи никакоже Тебе принесох, но молчанием моляся, припадаю Ти, любовию облобызая пречистеи твои нозе, яко да оставление мне, яко Владыка, подаси долгов, зовущу Ти, Спасе: от скверных дел моих избави мя.

Добавить комментарий