22 квітня Церква відзначає пам’ять мученика Гавриїла Фоміна (ВІДЕО)

Святий Гавриїл (Гавриїл Харитонович Фомін) народився в 1882 році в селі Івачевому Зарайського повіту в селянській сім’ї. Він був глибоко віруючою людиною, працював сторожем при храмі і допомагав священнику. У шлюб Гавриїл не вступив. Іноді він співав на кліросі в церкві святих Захарії та Єлисавети в селі Горетовому, і декотрі люди вважали його псаломщиком.

В 1925 – 1926 рр. угодник Божий проживав у селі Городці Коломенського району, де також допомагав священнику Миколаївського храму.

В 1928 році святого позбавили виборчих прав, а в 1932 році арештували і засудили до 3-річного ув’язнення за нездачу хлібозаготівлі державі. У нього конфіскували все майно, в тому числі будинок та господарські будівлі.

Коли Гавриїл вийшов на волю, то місцем проживання обрав село Сушкове Коломенського району, де допомагав отцю Сергію Любомудрову, який служив у місцевій церкві, освяченій в честь Казанської ікони Божої Матері.

У вересні 1938 року як віруючу людину святого знову арештували за звинуваченням у поширенні контрреволюційних наклепів. Йому приписали проведення розмов про швидку погибель радянської влади в червні 1937 року серед пасажирів на станції Сушково, а в листопаді того ж року – серед колгоспників. Гавриїл не визнав себе винним в неправдивих звинуваченнях, і були викликані лжесвідки, декотрі з яких служили негласними співробітниками НКВС. Гавриїл Харитонович не підтверджував їхніх наклепів, і тоді влаштували очні ставки.

На початку жовтня слідство завершилося. У звинувачувальному висновку зазначалося, що звинувачений винним себе не визнав, але його викривають три показання свідків і очні ставки з ними.

Після цього близько року святий провів у Таганській тюрмі Москви. Допоки влада перебудовувала систему «трійок» і знову вводила судові слухання, вирок йому не виносили. Судові слухання за справою Гавриїла Фоміна відбулися лише в серпні 1939 року. Під час суду угодник Божий сповістив, що ніколи не чинив ніяких контрреволюційних дій, свідків, викликаних за його справою, не знає і сварок з ними не мав, розмов, які зазначені в звинувачувальному висновку, ніколи не вів.

Рішенням суду святий був засуджений до 5-річного ув’язнення у виправно-трудовому таборі та 3-річного позбавлення громадянських прав.

22 квітня 1942 року мученик Гавриїл відійшов до Господа в Унженському концтаборі НКВС. Його тіло почиває у невідомій могилі.

Добавить комментарий