26 квітня Церква відзначає пам’ять святої Марфи (Тєстової)

Свята Марфа походила з села Арги Темніковського повіту Тамбовської губернії. Вона народилася в 1883 році в сім’ї селянина Тимофія Тєстова. В 1914 році свята стала насельницею Серафимо-Дівеєвської обителі Нижньогородської губернії, де з 14-річного віку проводила подвижницьке життя її рідна сестра Пелагія.

Коли безбожна влада розорила Дівеєвський монастир, Марфа ще з однією монахинею обрала місцем проживання село Развільє Борського району Нижньогородської області. Тут вона трудилася при храмі.

В листопаді 1937 року угодницю Божу арештували і ув’язнили в нижньогородській тюрмі. Був проведений допит лжесвідків, які повідомили, що Марфа серед віруючих жителів Развілья проводила контрреволюційну агітацію, якою дискредитувала радянський уряд та комуністичну партію, і закликала жінок відвідувати Богослужіння та не працювати в дні релігійних свят. Також лжесвідки сповістили, що монахиня під виглядом збору милостині ходила по селах та спонукала селян захищати Божі церкви, що повсюдно закриваються комуністами, які саджають духовенство за ґрати. Згідно зі словами лжесвідків така агітація сильно впливає на сільських жителів, і вони з недовірою ставляться до радянської влади.

Під час допиту слідчий повідомив святій, що її арештували за контрреволюційну діяльність, і сказав, що вона зводила наклепи на політику уряду, проводила контрреволюційну агітацію пораженського характеру, при цьому називала комуністів антихристами. У висунутому звинуваченні Марфа винною себе не визнала. Коли ж угодниці Божій зачитали уривки показань лжесвідків, вона сповістила, що нічого подібного не говорила.

В грудні 1937 року преподобномучениця була засуджена до 8-річного ув’язнення у виправно-трудовому таборі. В травні наступного року свята потрапила у одне з відділень Карагандинського табору і отримала призначення на загальні роботи. Умови проживання і тяжка праця підірвали здоров’я Марфи. Вона була визнана інвалідом і направлена в лікарню при Спаському відділенні табору.

26 квітня 1941 року преподобномучениця відійшла до Господа в табірній лікарні. Її тіло поховали на кладовищі поблизу поселення Спаське.

Добавить комментарий