1 травня Церква відзначає пам’ять Максимівської ікони Богородиці

Максимівський образ Богородиці був написаний в 1299 році за видінням Митрополита Володимирського Максима, що прибув у місто Володимир з метою перенесення з Києва у Володимир Первосвятительської кафедри. На іконі Богоматір зображена в повний зріст з Богонемовлям Христом на лівій руці; правою рукою Діва Марія подає святительський омофор Митрополиту Максиму, що стоїть перед Нею.

Час явлення чудотворного образу Пресвятої Діви був важким для Православної Церкви та Руської землі. В цей період нашої історії Русь страждала від ярма татаро-монголів. Храми та чернечі обителі знаходилися в руїнах, ікони та книги були розграбовані. Народ забував християнське віровчення. Для управління Церквою та народом Господь посилав великих світочів, до яких належав і Митрополит Максим. Святитель же Максим удостоївся наступного видіння.

Коли угодник Божий прибув у Володимир з Києва і втомлений від подорожі ненадовго заснув у своїй келії, то побачив, як наяву, сильне і незвичайне світло, а в тому світлі Богородицю з Предвічним Немовлям на руці. Матір Божа назвала святителя Максима Своїм рабом і сказала, що він добре зробив, що прийшов відвідати Її місто. Потім Вона подала йому омофор і промовила: «Прийми цей омофор і паси в граді Моєму словесні вівці». Святий взяв дар Богоматері і прокинувся. В келії нікого не було, а в руках своїх він дійсно тримав омофор. Довго Митрополит перебував охоплений страхом. Він повідав про те, що сталося, великому князю Андрію (сину Олександра Невського). Дарунок Пресвятої Діви Марії поклали у спеціально виготовлений золотий ковчег. Звістка про чудо облетіла Руську землю і стала відомою в Палестині. Явлення Божої Матері було знаменням Небесного благословіння на перенесення митрополії з Києва у Володимир.

112 років чудесний омофор зберігався у Володимирському соборі Успіння Пресвятої Богородиці. Коли в 1412 році відбулося нашестя татар, ключар собору Патрикій сховав святиню. Самого ж Патрикія замучили татари.

Максимівський образ Богоматері помістили в Свято-Успенському соборі над місцем погребіння Митрополита Максима. Згодом ікона прославилася великою кількістю чудес.

Добавить комментарий