7 травня Церква відзначає пам’ять святого Фоми Сирійського

Преподобний Фома подвизався у чернечому чині в одній з обителей Кесарії Каппадокійської (на сході Малої Азії). Йому доручили послух збирати пожертви на потреби монастиря. З цією метою святого посилали у Антиохію Сирійську, неподалік від якої знаходилося село, що належало обителі. Під час збору пожертв у Антиохії старець юродствував.

Якось угодник Божий надокучив своїми проханнями про милостиню економу одного з храмів міста на ім’я Анастасій, і останній вдарив Фому по щоці. Люди, які бачили це, розгнівалися на економа. Тоді святий пророче сповістив їм, що з цього часу ні йому самому вже нічого не доведеться прийняти від Анастасія, ні Анастасій не зможе будь-що подати йому. Слова преподобного збулися. Економ скінчався через день, а угодник Божий захворів по дорозі з Антиохії у монастир і залишився у передмісті Дафні в лікарні при храмі святої Євфимії. Тут його хвороба посилилася, і він відійшов до Господа. Преподобного поховали на місці погребіння мандрівників.

Якось над гробом Фоми погребли померлу мандрівницю. Через чотири години земля вивергнула її тіло назовні, і всі здивувалися такому чуду. Жінку поховали вдруге, але вона була знову чудесно викинута з гробу. Зрештою, знайшли інше місце для її поховання.

Минуло декілька днів, і біля гробу святого поховали іншу жінку. Проте земля викинула і її тіло. Тільки тоді зрозуміли, що старцю не угодно, аби чиїсь останки почивали поруч.

Коли про чудо дізнався Антиохійський патріарх Домн (546 – 560 рр.), то повелів зібратися місцевим жителям і з честю перенести мощі угодника Божого в місто. В Антиохії останки преподобного помістили у гробниці, де були покладені мощі багатьох мучеників, і спорудили над ними невелику церкву. Від мощей блаженного Фоми стали чудесно зцілюватися болящі. Одного разу по молитвах старця в Антиохії припинився мор. Після такого чуда було встановлено щорічно святкувати пам’ять святого.

Добавить комментарий