91-річний священник з Білорусії вилікувався від COVID-19 (відео)

«Знайдіть в своєму інтернеті «Отец Василий — Божий василек» та паслухайце, як я спяваю», — через мить на тому кінці дроту 91-річний отець Василій Лесько затягує пісню. Він тільки вчора виписався з лікарні, ще слабкий, але щасливий, що вдома. Позаду — 24 дня в лікарні, коронавірус, ШВЛ і реанімація.

Отець Василь Лесько провів в лікарні майже місяць, зараз він мріє про відпочинок:
— Я не міг уже переносити цю лікарню, хотів приїхати додому, відпочити і залишитися живим у світі. Калi ўлез у хату, здаецца, у рай божи ўлез. Перехрестився, вклонився, лампадки горять, ікони висять, добре стало, — каже отець Василь Лесько.

Тільки вчора ввечері священик повернувся в рідне Полісся після довгої відсутності. Останнім часом він жив у Свято-Єлисаветинському монастирі і був госпіталізований з COVID-19 в лікарню. Зараз монастир закритий до середини травня, більш ніж 60 монахиням виставлений такий же діагноз, як отцю Василію, — коронавірус.

Уже не раз лікарі говорили: COVID-19 небезпечний для людей похилого віку, особливо якщо у них є хронічні захворювання. Буквально рік тому батько Василь Лесько потрапив до лікарні із запаленням легенів, а ще не так давно йому замінили кардіостимулятор. Але батюшка в свій 91 рік зміг з усім впоратися і перемогти коронавірус.

«Хоць мені 91, а мiльyoн пісень знаю на памяць»

— Цi я бачиў гети вiрус? Цi я яго сустракаў? — чи то жартома, чи то всерйоз говорить отець Василь Лесько. — Мені ще важко говорити, вставати, добра, што дамой привезлi ў Столiнскi раен.

У квітні з діагнозом «коронавірус» священик потрапив до лікарні в Боровлянах, де провів 24 доби, з них сім — в реанімації і на апараті ШВЛ.

Сім’я отця Василя вражається: як він в такому віці зміг вибратися з реанімації.
— Я говорив своїм дочкам, щоб днів п’ять не йшли до мене жити. Поставили б їжу у дворі, постукали б у вікно — я б і вийшов. А вони все одно прийшли, — розповідає отець Василь, на тому кінці дроту чути голос доньки Ніни.

Пізніше вона розкаже нам: переночувавши всього одну ніч вдома, батюшка відчув себе легше. Зараз йому потрібен спокій і догляд близьких.

— У минулому році у мене було запалення, лежав у лікарні, а потім ще цілий рік кашляв. Цей бронхіт зрабiўся ўжо власним (хронічним). Відвезли мене в лікарню недалеко від монастиря, ну а там потрапив в реанімацію. Сказали, пневмонія, — розповідає отець Василь Лесько і згадує, що температура вище 37,5 не піднімалася.

У лікарні він був «сами старі», жартує, що ні на вулиці, ні в магазині вже не зустрінеш тих, кому за 90.

— Хоць мені 91, а мiльyoн пісень знаю на памяць. Зараз няма голосу, но ранньшеї хораша пеў, людзi з усяго світа пiшуць мені падзякi, бо чулi, як спяваў у царкве. Знайдіть в своєму інтернеті «Отец Василий — Божий василек» і паслухайце, як я спяваю, — підказує батько Василь замітку про нього на сайті Свято-Єлисаветинського монастиря.

Каже, такого телефону, «як у всіх людей», андроїда з виходом в інтернет, у нього немає. Та й навіщо? Він і тепер може заспівати будь-яку пісню і через мить затягує пісню про Марію Магдалину.

— Дай Бог ще пожити! — каже на прощання отець Василь.

Джерело 

Добавить комментарий