Чи зможуть собаки виявляти коронавірус?

У Британії спробують навчити собак на нюх визначати хворих на COVID-19

Про це повідомляє Xinhua із посиланням на Департамент здоров’я та соціального обслуговування Британії, пише Depo.Закарпаття з посиланням на «Укрінформ«.

«Собаки, здатні успішно виявляти певні типи раку, пройдуть інтенсивне тренування, покликане встановити, чи зможуть вони виявити хворобу до появи симптомів. На це виділено 500 тисяч фунтів (близько $600 тисяч, — ред.) урядових коштів», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що перший етап дослідження проводитиме Лондонська школа гігієни й тропічної медицини у співпраці з університетом Дурхама й благодійною організацією, яка опікується медичними собаками.

«У рамках дослідження співробітники Національної служби охорони здоров’я збиратимуть у лондонських лікарнях зразки запахів від інфікованих новим коронавірусом людей та не заражених осіб. Після цього шестеро собак пройдуть ретельне тренування, намагаючись виявити вірус у зразках», — йдеться у повідомленні.

На переконання провідного дослідника Лондонської школи гігієни й тропічної медицини Джеймса Логана, подібне дослідження має великий потенціал.

«Наша попередня робота показала, що малярія має характерний запах й нам вдалося ефективно навчити собак виявляти цю хворобу. У поєднанні зі знанням про те, що респіраторні хвороби здатні змінювати запах тіла, ми сподіваємося, що собаки визначатимуть й COVID-19», — сказав Логан.

Добавить комментарий