Прокуратура перевіряє договір оренди Києво-Печерської лаври

Органи прокуратури України розпочали перевірку договорів з УПЦ про оренду нижньої території Києво-Печерської лаври. Про це повідомляє видання «Духовний Фронт» з посиланням на власні джерела.

«Причини перевірки та термін її виконання на разі уточнюються. Водночас можна припустити, що дії прокуратури викликані петицією щодо передачі Києво-Печерської лаври у використання ПЦУ. Чи дійсно перевірка проходить належним чином? Чи прокуратура здійснює лиш поверхневі заходи для складання «відписки» про те, що документи в порядку і підстав припиняти договір з УПЦ про оренду лаври не виявлено?» – зауважує видання.

Нагадаємо, що кілька тижнів тому на сайті Президента України з’явилася петиція про припинення користування лаврою УПЦ та передачу її ПЦУ, яка набрала понад 27 тисяч голосів.

У жовтні 2018 року директор департаменту у справах релігій і національностей Мінкульту Андрій Юраш пояснював, що лаври перебувають у державній власності і надані на 50 років в оренду УПЦ, втім, якщо буде зрозуміло, що під час передачі лаври в оренду існували порушення, це може стати підставою для перегляду договору.

Добавить комментарий