22 травня Церква згадує пам’ять пророка Ісайї

22 травня Православна Церква вшановує пам’ять пророка Ісаї. Саме пророк Ісайя передбачив народження Іісуса Христа, але це не всі його пророцтва.

Пророк Ісайя: житіє

Ісая народився в Єрусалимі в знатній єврейській родині. Вважається, що дата його народження — 765 рік до н. е.

Пророцтва Ісайя почав мати ще в 20-річному віці. Також він написав книгу, яка ввійшла до складу Біблії, в якій передбачив народження, смерть Месії і возз’єднання Ізраїлю.

При цьому Ісая був священиком Єрусалимського Храму, проводив богослужіння і говорив з людьми про Бога. Саме під час одного з богослужінь, коли Ісайя отримав пророцький дар від Бога.

Але відомий Ісая не тільки тим, що передбачив народження Іісуса Христа. Пророк також був чудотворцем. Так, коли жителі Єрусалима страждали від спраги під час облоги, святий молитвою вивів з-під гори Сіон джерело води. До речі, це джерело потім назвали Силоам, і саме з нього, за вказівкою Христа, вмився сліпонароджений і прозрів.

Також завдяки прохання Ісайї Бог продовжив життя царя Єзекії на 15 років. Життєвий шлях Ісаї закінчився мученицьки — він був розпиляний дерев’яною пилкою.

Пророк Ісая: пророцтва

Пророк Ісайя передбачив полон іудеїв і звільнення їх від царя Кіра, а також спустошення і відновлення Єрусалима і храму.

До речі, пророцтво Ісаї про народження Іісуса було дуже докладним. Саме він передбачив, що Син Божий народиться у чистої Діви. Хоча, в його пророцтві пізніше засумнівався святий Симеон, коли перекладав Святе Письмо з єврейської на грецьку мову. Закінчилося це тим, що старець жив до тих пір, поки не побачив Іісуса Христа і Діву Марію. Цей день також потрапив в церковний календар як Стрітення Господнє.

Добавить комментарий