Стала відомою точна кількість рукописів Нового Заповіту

З моменту появи першого випуску “незаперечне свідчення” в 1972 році, мій батько допоміг популяризувати «бібліографічний тест» надійності Нового Завіту. По суті, бібліографічний тест вивчає спосіб текстової передачі, за допомогою якого документ доходить до нас.

У зв’язку з тим, що у нас немає оригіналів Нового Завіту (автографів), текстуальні критики прагнуть встановити надійність існуючих копій. При вивченні конкретного рукопису або колекції рукописів ситуація наступна: чим більша кількість примірників збереглося і чим більш ранні у нього датування, тим легше відтворити найбільш близький до оригіналу текст, визначити помилки або ж невідповідності.

Оскільки більшість людей все ще регулярно посилається на число манускриптів з «Нових свідоцтв» 1999 року, я подумав, що було б корисно написати статтю з найостаннішими цифрами з оновленого “Свідоцтва” (2017).

Вчені використовують різні джерела, такі як база даних Льовена або Центр вивчення рукописів Нового Завіту. Вкрай складно відстежувати кількість як класичних, так і біблійних рукописів. У нас була команда дослідників і вчених, які допомогли нам в цьому. Проте, по цілому ряду причин, наведені цифри є обґрунтованими припущеннями. [1]

Ми перераховуємо кількість інших класичних творів і конкретних біблійних рукописів в оновлених “Свідоцтвах”. Але тут представлені основні оновлення, що стосуються рукописів:

Грецьких рукописів: Всього: 5,856 [2]

* Найбільш ранній рукопис: 130 р. н.е. [3] (Папірус Джона Райленд: Р52)

Негрецькі рукописи (вірменські, латинські і т. Д.): 18,130+

Всього рукописів: 23,986

Як документи Нового Завіту порівнюються з іншими стародавніми книгами? Стопка рукописів, що належить середньостатистичному класичному письменнику, може бути понад метр заввишки. Але якщо скласти всі рукописи Нового Завіту, то вийде стопка, що перевищує 1,5 км.

Для багатьох стародавніх книг часто існує кілька десятків, а іноді навіть кілька сотень рукописних варіантів. Після Нового Завіту найбільшу кількість виявлених рукописів, в порівнянні з будь-якою іншою класичною роботою, належить «Іліаді» Гомера.

Важко отримати точну цифру, тому що постійно виявляються нові манускрипти, і багато з залишків фрагментарні. Проте, загальна кількість рукописів набагато менше 2000 (попередня кількість було 643).

Як ми фіксуємо в оновлених «Свідоцтвах», документи Нового Завіту набагато перевершують інші стародавні документи, такі як «Історія» Геродота, платонівські «Тетралогії» або «Аннали» Тацита, з точки зору датування і кількості рукописів. Це, звичайно, не вирішує проблему.

Виникають додаткові питання про авторство, археологію, датування та багато іншого. Але з оновленої кількості рукописів можна винести два ключових моменти. По-перше, Новий Заповіт коштує набагато більше інших древніх документів. По-друге, докази продовжують рости.

Посилання та примітки
1. Багато баз даних не відображають нових відкриттів, включаючи приватні колекції, сувої з посланнями або облікові записи рукописів епохи Відродження або пізніше.

2. Це число потребує перегляду, оскільки деякі рукописи зникли або були знищені, а інші виявилися частиною вже існуючих рукописів. З усіма цими уточненнями число становить понад 5600.

3. Триває дискусія про ранні фрагменти Марка, який багато хто відносить до першого сторіччя (85-125 року нашої ери). Але ми повинні бути обережні, чекати експертної оцінки і офіційного опублікування.

Шон Макдауелл, доктор філософії (Ph.D.), професор християнської апологетики в університеті Біола, автор бестселерів, популярний оратор, позаштатний викладач середньої школи і вчений-резидент Summit Ministries, Каліфорнія. Слідкуйте за ним на Twitter: @sean_mcdowell і в його блозі: seanmcdowell.org.

Джерело

Добавить комментарий