7 червня Церква відзначає пам’ять мучениці Єлени (Коробкової)

Свята Єлена (Єлизавета Петрівна Коробкова) народилася в 1879 році в селі Малєєвому Волоколамського повіту Московської губернії в селянській сім’ї. Згодом її батько був прикажчиком в англійському магазині в Санкт-Петербурзі.

Єлизавета здобувала освіту в сільській школі. В 14-річному віці вона втратила батька і проживала в селі з матір’ю. В 24-річному віці свята прийшла у одну з обителей Московської губернії, де була пострижена у чернецтво з іменем Єлена. В монастирі преподобномучениця подвизалася до його закриття безбожною владою. Потім вона стала проживати при Троїцькому храмі в місті Сходні Сонячногорського району Московської області. Тут вона співала в церковному хорі і заробляла на прожиття пошиттям ковдр.

Коли в 1937 році посилилася гоніння на Церкву, Єлена була арештована разом з групою активних парафіян. Її звинуватили в поширенні серед віруючих церковної літератури, так званих духовних Троїцьких листів, та в контрреволюційному настрої і діяльності. Її ув’язнили в камері при районному відділенні НКВС в Сонячногорську.

На допиті Єлену запитали, чи вона збиралася з церковниками та монахинями, чи обговорювала разом з ними питання проти радянської влади, чи займалася контрреволюційною діяльністю. У відповідь свята сказала, що відвідувала віруючих та церковників, але на антирадянські теми розмов не вела і контрреволюційною діяльністю не займалася.

Після закінчення допитів Єлену перевели до Таганської тюрми Москви. В листопаді 1937 року вона була засуджена до 10-річного ув’язнення у виправно-трудовому таборі. 7 червня 1938 року під час відбування строку свята відійшла до Господа. Її мощі почивають у невідомій могилі.

Добавить комментарий