Україна – друга в Європі за кількістю онкохворих

В Україні на обліку перебуває майже 1 млн людей з онкологічною патологією, які успішно пройшли лікування і знаходяться в стані ремісії.

ДжерелоЦентр громадського здоров’я

Деталі: До Міжнародного дня людей, які перехворіли на рак, у ЦГЗ нагадали, що Україна посідає друге місце в Європі за темпами поширення раку.

Водночас зазначається, що з кожним роком збільшується кількість тих, хто повертається до нормального життя після лікування онкологічного захворювання.

Дослівно: «У тих, хто поборов онкозахворювання, є високий ризик розвитку ще одного злоякісного новоутворення, серцево-судинних захворювань, діабету і остеопорозу.

Щоб покращити реакцію організму на лікування, пришвидшити одужання, знизити ризик рецидиву і покращити якість життя, слід дотримуватися правил здорового харчування, фізичної активності та уважно слідкувати за станом здоров’я».

Деталі: ЦГЗ закликає людей, які хворіли на рак, дотримуватися інструкцій щодо планових обстежень.

Крім того, там підкреслили, що збереження фізичної активності може покращити результати лікування та знизити ризик рецидиву раку молочної залози, товстої кишки і ендометрію (слизової оболонку матки). Однак важливо попередньо проконсультуватись із лікарем і поступово збільшувати активність.

Крім того, надмірна вага збільшує ризик рецидиву. Рекомендовано вживати фрукти, овочі та цільні зерна та уникати продуктів із високим ступенем переробки та червоного м’яса. Також слід обмежити споживання фаст-фудів та іншої їжі із високим вмістом жиру, крохмалю або цукру. У ЦГЗ також закликали не використовувати біологічно активні добавки для профілактики раку.

Також ЦГЗ закликає відмовитися від шкідливих звичок та контролювати час, проведений на сонці.

Добавить комментарий