Як виховати гідного чоловіка: поради від матері 8 дітей

«Сучасні чоловіки — розсадник інфантилізму!» — поширена репліка з вуст молодих, і не дуже, дівчат. Думаю, мені зараз не варто спростовувати або підтримувати цю спірну тезу, краще пошукати хоча б одну відповідь на питання «що робити?» Як виховати в синах «чоловічі якості»?

Хто шукає — той завжди знайде, педагогічної і психологічної літератури на цю тему предостатньо.

Вирішила запитати у дорослого сина, що спонукає його в будь-яку негоду і час доби проводжати свою дівчину до дверей будинку. Це старомодно, в кінці кінців. І страшно. Останні, дешеві сеанси в кінотеатрах — ще одна причина маминого сивого волосся. Чому б не викликати таксі, а самому лягати у ліжко? Не пам’ятаю, щоб ми з татом колись цьому вчили. І раптом таке джентельменство.

Несподівано я отримала цілих три відповіді.

По-перше, сказав він, я підслухав твої розмови з моїми сестрами, де досить в категоричній формі ти вчила їх розпізнавати тривожні ознаки в залицяльниках. (Який жах, невже це була я?)

Ти говорила, що нездатність в майбутньому дбати про свою сім’ю можна визначити по найнепомітнішим дрібницям набагато раніше шлюбу. Наприклад, якщо хлопець кидає тебе, донечко, посеред міста і не переживає, як ти доберешся додому. (Це правда, сьогодні не прийнято проводжати до під’їзду).

По-друге, тато завжди особисто тебе зустрічав і проводжав у всіх поїздках.

По-третє, спасибі, мам, вам з татом, що змушували мене займатися дзю-до і акробатикою. Спорт зіграв величезну роль в становленні мене, як особистості. Мені тепер багато чого не страшно.

Еврика, подумала я. Зовсім нещодавно відкрила для себе англомовний сайт Fathers For Life. У публікації D. O’Leary дійсно були розставлені схожі акценти у формуванні у хлопчиків статевої ідентичності — «силові ігри без правил, рукопашні сутички, удари, біг, що супроводжуються сміхом, присутність партнерів по грі тієї ж статі, наявність інтересу до командних ігор».

А ще я підгледіла там важливе: необхідно «заохочувати компетентність свого сина і вчити його долати страхи і тривоги; проявляти повагу до мужності батька дитини, особливо якщо у батька є явні недоліки або він відсутній, — саме для того, щоб звести нанівець негативний вплив його поведінки; спонукати хлопчика до того, щоб він грав з хлопчиками свого віку».

Вікторія Могильна-Каушанська, матушка, виховує 8 дітей

Добавить комментарий