Ієрархи Елладської Православної Церкви проти посилення урядових заходів щодо нещеплених

Як повідомив  сайт pravlife.org незгоду з рішенням влади покласти на Церкву контроль за недопущенням до храмів невакцинованих громадян висловили ієрархи Елладської Православної Церкви. З протестом виступили зокрема митрополити Калавритський Ієронім, Фівський Георгій, Фтіотидський Симеон, Кіфірський Серафим.

Більше не можна жити у стражданні, глузуваннях та брехні з боку тих, хто править Грецією. Про це заявив під час проповіді митрополит Калавритський та Егіалійський Ієронім (Кармас). Архієрей обурився рішенням влади відносно посилення заходів щодо нещеплених, наголосивши, що у храмах його єпархії не перевірятимуть тести та сертифікати вакцинації у віруючих.

«Ми не припустимо, щоб наші храми були закриті або ми були змушені пройти експрес-тест, щоб вклонитися Христу… Греки пролили свою кров, щоб прославити ім’я Триєдиного Бога. Достатньо знущання… Нехай ті, хто править нашою батьківщиною, зрозуміють, що Греція – це Православ’я, а греки завжди єдині з Ісусом Христом», – сказав митрополит Ієронім.

Ієрарх висловив рішучість не приймати подальших обмежувальних розпоряджень уряду з цього питання, навіть якщо йому доведеться вирушити до в’язниці. Під час проповіді присутні двічі супроводжували слова владики оплесками.

Так само висловився в радіоінтерв’ю митрополит Фтіотидський Симеон (Воліотіс): «Я не поліцейський, не слідчий, не прокурор у житті людей. Я духовний отець і з любов’ю, переконанням і натхненням намагаюся скеровувати їх на правильний шлях… Насильство належить державі, а не Церкві любові. Ми не можемо накладати ні санкцій, ні покарань, ні штрафів, ні страт».

Коментуючи рішення уряду, митрополит Фівський та Левадійський Георгій (Мандзураніс) заявив, що перевірка віруючих на наявність ковід-документів неминуче призведе до зіткнень.

«Наші храми повинні залишатися місцями примирення з Богом та один з одним, місцями братства та єдності. Вони не повинні ставати місцями протистояння, зустрічних конфліктів та напруженості… Церковні уповноважені та всі помічники є добровольцями і не можуть, особливо у селах, протистояти своїм односельцям та співгромадянам. Тому я хотів би попросити прем’єр-міністра та всіх відповідальних осіб переглянути цей розділ» – сказав митрополит.

Він підкреслив, що «Сам Христос вільно і невимушено закликає нас слідувати за Ним і нікого не зобов’язує до чогось більшого».

Рішучу позицію з цього питання зайняв також митрополит Кіфірський та Антикіфірський Серафим (Стергіуліс).

«Для тих, хто знає, вихований із дитинства і цінує храм Божий, ви розумієте, скільки буває втрат, коли храми Божі закриваються, коли встановлюються перешкоди, і коли нас, служителів Церкви, закликають за допомогою поліції виганяти з храму людей, які бажають увійти в свій дім, духовну лікарню», – сказав архіпастир. Він зазначив, що такого не було навіть за тоталітарних режимів, що подібна практика суперечить традиції всіх двадцяти століть християнства та буття Церкви.

Джерело

Добавить комментарий