Предстоятель УПЦ: Людина, яка бореться зі своїми гріхами стає безкровним мучеником

У день пам’яті святого мученика Віктора Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій,  як повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ, нагадав житіє та подвиг мученика Віктора Дамаського, який був воїном і постраждав за сповідання віри за часів імператора Марка Аврелія.
 
«Дивне життя святого угодника Божого говорить нам про те, яка сильна людина, коли вона з Богом, і яка вона слабка, коли вона не знає Бога і далека від Нього. І мученики є для нас прикладом найбільшої любові до Бога», — наголосив Архіпастир.
 
За словами Блаженнішого владики, є святі мученики в буквальному сенсі, і є безкровні мученики.
 
«Та людина, яка бореться з собою, своїми гріхами, змушує себе жити за Законом Божим, хоча це і важко, стає безкровним мучеником, — пояснив він. — Якщо людина змушує себе робити те, що Бог каже їй, і відмовляється робити те, що їй диктує плоть, гріх, диявол, то вона постійно мучить сама себе — і стає безкровним мучеником».
 
Його Блаженство відзначив, наскільки важливо для кожного з нас змушувати себе любити Бога та  жити за Його Законом і волею.
 
«Хоча іноді нам може здаватися, що так жити не продуктивно, але воля Божа — це є життя, як відзначається у Святому Письмі. Той, хто живе поза волею Божою, знаходиться на дорозі смерті. А хто живе за волею Божою, хоча й із трудом, але йде шляхом життя», — додав він.
 
Саме тому, як підкреслив Митрополит Онуфрій, треба змушувати себе змирятися перед Богом і ближніми та змушувати себе молитися зараз, а не чекати, коли захочеться.
 
«Буває, що людина на старість прозріває і хоче молитися, але в неї вже очі сліпі, вуха глухі, сил немає стояти, і все їй важко робити. Тому треба здійснювати духовні подвиги, поки ти здоровий і сильний, тоді  наш подвиг сприймається як богоугодна жертва», — підсумував владика та закликав жити за Божим Законом, «жити так, як жив святий мученик Віктор».
 

Добавить комментарий