«Мені щиро шкода, що деякі православні єпископи дійшли до такого… Сором їм і ганьба!» – Митрополит Антинойський Пантелеїмон

Мені дуже шкода, що архієреї дійшли до того, що почали погрожувати та переслідувати священників та віруючих нашої Православної Церкви.

Пастир повинен закликати кожну людину до добра, але ніяк не переслідувати її і не погрожувати їй. У такому разі це вже не пастир, а «злодій», як описує його у Святому Євангелії Сам Господь наш Іісус Христос, Друга Іпостась Пресвятої Трійці та Слово Боже. Справжні пастирі Церкви душу свою віддають за вівці (Ін. 10, 11).

У перші століття гонителями християн були римські імператори та римська влада. Потім переслідувати православних стали єретики. Потім був період османського володарювання, коли наш народ змушували прийняти іслам. А тепер місце гонителів посіли деякі архієреї!

На жаль, у наш час (я пишу це з великим сумом) є такі єпископи, які виступають проти свободи волі та свободи совісті віруючих та переслідують їх.

Звісно, ​​треба бути обережними. Звичайно, повинні дотримуватися санітарних заходів у громадських місцях, але тільки не обов’язкової вакцинації. І не повинно бути НІЯКИХ погроз! Жодних переслідувань!

Кожен громадянин Греції може приймати рішення сам.

Архієреї не мають права погрожувати священникам, які їм співслужать, (припиняючи їм виплату платні, ніби вони платять із власної кишені!) або ченцям, а тим більше вірянам.

Справа архієреїв – закликати всіх до покаяння. Єпископ має бути живою іконою Христа.

Крім того, добре відомий спосіб життя та сріблолюбство деяких захисників вакцинації. Але про це ми поговоримо іншим часом…

Зараз ми поговоримо про те, чи слід вважати людину, яка знаходиться поза Церквою ЄРЕТИКОМ, тому що вона не була вакцинована.

Той архієрей, який вимовляє такі богохульства, не знає православної еклезіології. Єретик — це той, хто пропагує хибну віру, відмінну від догматів Православ’я. Розкольник – це той, хто не визнає законної церковної ієрархії.

Церква не є «власністю» архієреїв, що передається їм у спадок. Вони забувають, що теж перебувають на утриманні простого народу.

Мені дуже шкода, мені щиро шкода, що деякі православні єпископи дійшли такого… Сором їм і ганьба!

Дай Бог нам усім щирого покаяння.

Ми всі – вільні громадяни; ми повинні бути дуже уважними та обережними, і кожен дасть відповідь за себе.

З повагою та щирою любов’ю Христовою,

+ Митрополит Антинойський Пантелеїмон

Олександрійський Патріархат

Острів Калімнос, 5 листопада 2021 року.

Джерело

Добавить комментарий