Діти у храмі

Діти не розуміють Богослужіння, часто втомлюються. Не правильніше було б приводити дітей в храм ненадовго і в більш розумному віці?”

Відповідь священника: “Не тільки діти, але й багато хто з дорослих не розуміють ходу богослужіння та втомлюються, буваючи в церкві. Саме тому, що їх з дитинства не водили до храму й у них немає звички до церковного простору, до особливого життя в ньому.

Храм, храмова служба, саме повітря храму, надають сильний вплив на формування особистості і навіть на фізичну природу дитини. Вже під час Хрещення і перших причастя Таїн Христових, діти, чиї матері під час вагітності часто приходили до храму, відрізняються від інших.

Вам здається, що якщо немовляті незрозумілі дії таслова церковної служби, то йому немає чого і перебувати на ній? Але дитина так само не здатна усвідомити багатьох дій і слів, свідком яких буває у своїй родині. Однак, розумні батьки уникають роздратованих промов і сварок поруч із дитячим ліжечком. Вони здогадуються, як може позначитися атмосфера сімейних скандалів на розвитку малюка, хоча той і не розуміє, про що йдеться.

Знаючи, що оточення дитини впливає на неї, і крім свідомості, розумні батьки намагаються створити в будинку атмосферу ласки, любові та спокою. Зверніть увагу на те, як змінюється лексикон і сам голос у молодих батьків поруч із дитиною.

Храм – це частинка Небес на землі. Як виносять і виводять дітей на вулицю, під відкрите небо, щоб вони дихали свіжим повітрям, так приносять і приводять їх у храм, щоб вони надихалися повітрям духовним, повітрям молитви, повітрям, в якому, в церковних Таїнствах, перебуває з нами Христос.

Крім того, дитина, зростаючи, бачить батьків, які моляться та інших людей. Без такого практичного прикладу ви ніколи, ніякими словами, не поясните йому, що таке церковна служба і навіщо вона потрібна.

Церковний дитина точно знає, що люди не тільки сплять, їдять, працюють і розмовляють. Вона знає, що вони ще й моляться. Знає не з розповідей або з телевізора, а з власного досвіду – найвірнішого джерела знань”.

Джерело

Добавить комментарий