Для покращення сімейних стосунків

Через наближення до Бога через щиру молитву люди стають ближче один до одного, знаходячи справжню любов.

Як повідомляє Центр інформації УПЦ із посиланням на портал «Православне життя», про це розповів архімандрит Маркелл (Павук).

«Завжди приємно, коли до нас прислухаються та намагаються виконувати всі наші бажання. Як радісно чоловікові, коли його слухають дружина та діти. Як радісно дружині, коли до неї дослухається чоловік. Все це свідчить про довіру та любов між ними. Дуже боляче, коли порозуміння та довіра зникають, коли кожен наполягає на своєму. Якщо не виконуються чиїсь накази, тому буває, що найближчі люди роками можуть між собою не розмовляти і, навіть, ненавидіти один одного. Таких нещасних сімей стає дедалі більше. Наразі між людьми зводяться високі стіни відчуження, які неможливо подолати», — наголосив духівник КДАіС.

Також він нагадав, що, намагаючись компенсувати нестачу живого спілкування віртуальним, люди втрачають справжню довіру та близькість.

«Найчастіше це відбувається через життєву суєту, яка не дозволяє нам насамперед налагодити зв’язок із Богом через молитву. Можливо, ми робимо спробу якоїсь молитви, але вона найчастіше буває формальною, тільки вустами, а серце знаходиться дуже далеко від Бога», — сказав отець Маркелл.

Священник підкреслив, наскільки важливо більше часу приділяти уважній та зосередженій молитві.

«Якщо ми хочемо, щоб справдилися наші мрії про хорошу сім’ю; якщо бажаємо любити та бути коханими, найважливіше, чого маємо навчитися, – це уважної, зосередженої молитви.

Але як тільки ми стаємо на молитву, наш розум під дією лукавого духу та різних пристрастей, які живуть у нас у серці, починає відволікатися. Щоб добитися уважної та зосередженої молитви, потрібно боротися зі своїми пристрастями. Це завдання на все життя. У міру того, як ми перемагатимемо себе, свої пристрасті, з’являється уважна та дієва молитва», — підсумував архімандрит Маркелл.

Джерело

Добавить комментарий