28 листопада – 6 січня – Різдвяний піст

28 листопада розпочинається Різдвяний піст, який триватиме до 7 січня – Різдва Христового.Сенс посту в тому, щоб дисциплінувати організм, опанувати себе та перейти від розслабленого стану в інший, так би мовити, духовний режим. Сприяє цьому молитва, покаяння, справи милосердя та любові. Наприклад, допомога хворим, самотнім, нужденним людям та сиротам, які у період наближення різдвяних свят особливо гостро відчувають потребу не тільки у матеріальних благах, а й у словах любові та підтримки.

Кожен має визначитися, на які жертви заради ближнього він може піти: чи допомогти медикаментами або коштами на лікування хворим людям, чи взяти участь в акціях по збору теплих речей для безхатченків, іграшок та солодких подарунків для сиріт, чи виступити організатором або волонтером у таких заходах та інше.

Блаженніший Митрополит Онуфрій зауважує, що не зважаючи на те, що часто для того, щоб допомогти іншим, потрібні фінансові, матеріальні та фізичні ресурси, займатися благодійництвом може кожна людина. «Навіть немічна людина може допомогти тому, хто знаходиться в біді, якщо вона помолиться чи просто поспівчуває ближньому», — підкреслив Предстоятель Української Православної Церкви в одній зі своїх проповідей.

Перші згадки про Різдвяний піст ми можемо знайти у творах святого Амвросія Медіоланського, Філастрія, блаженного Августина, що датуються четвертим сторіччям. 

Свято Різдва Христового за своїм значенням у справі нашого спасіння не поступається святу Воскресіння Христового, тож потрібно кожному християнину пройти шлях підготовки до нього гідно.

Суворість посту полегшується для вагітних жінок та людей, які мають проблеми зі здоров’ям. Такі люди мають зважати на стан свого здоров’я та з приводу посту радитися з духівником та лікарями.

Добавить комментарий