Для дитини батьки – Бог!

Для дитини батьки – це Бог! Якщо в сім’ї не буде прикладу батьків і дитина не побачить, що таке християнство (чесність, справедливість, великодушність…), якщо батьки не будуть житимуть християнським життям, то ніякими зовнішніми речами ви нічого не допоможете.

– На що слід звертати увагу у вихованні дітей?

– Давня мудрість каже: «Звичка – друга натура». Тому дуже важливо з малечку прищеплювати дитині добрі навички: слухняність і повагу до батьків, працьовитість, вміння боротися зі своїми бажаннями, поганими думками, а не тільки не робити поганого. Дуже важливо привчати дитину до чесності і в справах, і в словах, і в думках, бо з думок все починається. Безчесний багато страждатиме в житті.

Величезне і незаперечне значення має, звісно, ​​прищеплення дитині православної віри, розуміння того, що скорботи не Богом посилаються, а є наслідком наших гріхів. Бо гріх – це рана, яку сама людина завдає своїй душі та тілу. Розуміння цього надзвичайно важливе, оскільки позбавляє людину помилкової думки: «Бог простить».

Дитина обов’язково має знати Євангеліє, християнські засади життя. Дуже допомагає у вихованні дитини знайомство з житіями святих, життям людей, читання прекрасних народних казок, творів наших та зарубіжних класиків. Особливо цінним є читання вголос, коли збирається вся сім’я, потім всі обмінюються враженнями, обговорюють питання, що виникли. Це дуже сприяє духовному об’єднанню батьків та дітей. Дуже сприяє вихованню у дитини гарного смаку та збереженню здорової психіки музика – народна, класична та церковна. Ієромонах Серафим (Роуз) писав, що дитина, яка виховувалася на класичній музиці, ніколи не захоче слухати сучасну музику, яка знищує моральність і збуджує в людині ниці інстинкти.

Неможливо досягти позитивних результатів у вихованні дитини в сім’ї, в якій немає повної заборони на різного роду лихослів’я, на фільми, картинки, книги, журнали, на дику музику тощо. Необхідне спостереження за комп’ютерними захопленнями дитини. Комп’ютерні ігри, як кажуть психологи, «розкривають» душу і можуть морально, психічно та фізично занапастити дитину.
Необхідним є найсерйозніше спостереження за колом її спілкування. Ще в давнину казали: «Дурні товариства розбещують добрі звичаї».

Осипов Олексій Ілліч

 

 

 

 

Добавить комментарий