Різдво Христове Єрусалимська Церква буде святкувати як завжди – за старим стилем

Єрусалимська Православна Церква зустрічатиме свято Різдва Христового за старим юліанським календарем. З нагадуванням про це Блаженніший Патріарх Єрусалимський Феофіл III звернувся до грецької та арабської пастви у посланні 27 листопада 2021 року.

«Діючи згідно пастирському та батьківському відношенню, ми звертаємося до вас у письмовій формі, щоб ще раз нагадати, що свято Різдва, як велике Господнє свято, відзначається з давніх часів з властивою йому славою та пишнотою нашим Патріархатом та високоповажним Святогробським Братством у день 25 грудня (за старим календарем), який відповідає 7 січня (за новим календарем), і наше християнське зібрання дотримується цього правила», – зазначив Блаженніший Владика у посланні до настоятелів громад, парафіяльних рад та парафіян храмів Єрусалимського Патріархату.

У питаннях церковного календаря Патріарх Феофіл закликав духовенство, за словами Апостола, дотриматися порядку, переданого отцями, тобто Передання (1 Тим. 6:20). А з цього слід, як пояснив Блаженніший Владика, що в день 25 грудня за новим стилем належить служити богослужбове послідування святителю Спиридону Триміфунтському, а не службу свята Різдва Христового.

«Як відомо, прийняття нового календаря поставило Православну Церкву віч-на-віч із пастирськими питаннями, які також мають соціальні наслідки, і ми покликані вирішувати їх із почуттям відповідальності», – зазначив Предстоятель Єрусалимської Православної Церкви.

Патріарх підкреслив, що в день пам’яті святого Спиридона, після богослужіння, допустимо «приступити до заходів соціального, а не релігійно-церковного характеру».

Добавить комментарий