УПЦ проти Стамбульської конвенції, що не захищає, а загрожує інституту сім’ї

Стамбульська конвенція не захищає від домашнього насильства, а загрожує традиційним сімейним цінностям та інституту сім’ї загалом.

Як повідомляє Центр інформації УПЦ із посиланням на Телеграм-канал ОЗ «Миряни», віруючі закликають українців об’єднатися та консолідувати зусилля проти ратифікації Стамбульської конвенції Україною.

Заява була у зв’язку з появою на офіційному сайті Президента України інформації, що Володимир Зеленський виступає за приєднання України до Стамбульської конвенції, готує відповідний законопроект, а його позиція з цього питання є принциповою та незмінною. Європейський парламент закликав також Чехію, Словаччину, Угорщину, Латвію, Литву та Болгарію негайно ратифікувати Стамбульську конвенцію про запобігання та боротьбу з насильством щодо жінок, проте парламенти цих країн не поспішають його ратифікувати, що можна пояснити зростанням підтримки консервативних партій, які не розділяють цінності та положення конвенції. 

«Стамбульська конвенція не захищає від домашнього насильства, але несе загрозу традиційним сімейним цінностям та інституту сім’ї загалом. У зв’язку з тим, що сім’я традиційно є основою українського суспільства, сімейні цінності мають стати об’єктом посиленого захисту держави. Закликаємо всіх православних згуртуватися та консолідувати свої зусилля проти ратифікації Стамбульської конвенції», – йдеться у заяві громадської організації «Миряни».

Також, як повідомляє Центр інформації УПЦ, коментуючи новину на сайті Президента у своєму Телеграмі єпископ Віктор (Коцаба) зокрема написав: 

«Цей документ, який покликаний нібито сприяти боротьбі проти домашнього насильства, насправді істотно впливатиме на традиційні для нашого народу цінності. Так, у ньому впроваджується поняття «гендера», що становить пряму загрозу інституту сім’ї та суспільству, сформованому під впливом християнства. Саме тому всі християнські конфесії та релігійні організації загалом та Українська Православна Церква, зокрема, неодноразово виступали проти ратифікації Стамбульської конвенції та впровадження її принципів в українському суспільстві. На той час влада держави прислухалася до віруючого народу України, який становить переважну більшість його громадян», — пояснив єпископ Віктор.

Ієрарх УПЦ висловив сподівання, що народні обранці не підтримають введення на території країни документа, що становить пряму загрозу християнським і традиційним цінностям народу.

Добавить комментарий