Єврокомісія намагалася викинути зі вжитку назву свята «Різдво»

В опублікованому Єврокомісією «Довіднику для інклюзивної комунікації» європейським чиновникам порадили не використовувати у своїй промові такі терміни, які можуть здатися образливими для людей різних культур, віросповідань та сексуальних орієнтацій, пише «Со своей колокольни». Пізніше, однак, документ відкликали після низки скандалів. Європейський парламент та Європейська рада раніше припускалися аналогічних рекомендацій для Комісії, однак вони не мали таких конкретних прикладів слововживання, які запропонувала комісар Єврокомісії Хелена Даллі.

Там рекомендувалося утриматися від використання слова” Різдво “стосовно різдвяних канікул та пропонувалося замінити його фразою” період свят “(holiday season). Замість слів «гей» (gay) та «лесбійка» (lesbian) пропонується взяти в обіг фрази «одностатева пара» (same-gender couple) або використовувати слово «гей» у поєднанні з існуючим person (gay person). Варто утриматися від використання таких термінів як «рукотворний» (man-made) і «пані та панове» в офіційних публікаціях. Натомість пропонується використовувати «штучно створений» (synthetic) та «колеги» (colleagues, participants). В одному з розділів довідника також розглядається проблема колоніалізму. Вираз «колонізація Марса» відтепер вважається недоречним. Замість цього слід використовувати фразу «відправка людей на Марс», – коментує зміст довідника Телеграм-канал.

«… що саме заважає називати Різдво – Різдвом, Хануку – Ханукою і так далі – не ясно», — запитує у своєму Телеграм голова Синодального відділу РПЦ із взаємин Церкви зі суспільством та ЗМІ Володимир Легойда, коментуючи виданий Європейською комісією довідник.

Він зазначив, що після критичної реакції, що виникла, наприклад, з боку Ватикану, де заявили, що «знищення відмінностей та знищення коренів означає знищення особистості», автори документа вирішили трохи «здати назад», однак, незважаючи на відкликання документа, тенденція залишається цілком зрозомілою.

«Курс на витравлення навіть згадок про Христа та християнство був узятий у країнах Заходу не вчора. Мабуть, згаданий документ Єврокомісії — один із останніх тривожних дзвінків для християн, які все ще становлять значну частину жителів європейського континенту», — підсумував Володимир Легойда.

Таким чином можна зробити висновок, що у країнах Заходу взяли курс на знищення християнських цінностей.

 

 

Добавить комментарий