Папа Римський жадає зближення католиків і православних

Папа Римський Франциск бажає більшого зближення католиків та православних, які можуть навчити Римо-Католицьку Церкву бути більш соборною. Про це він сказав у п’ятницю на зустрічі зі священним синодом Кіпрської Православної Церкви та її предстоятелем архієпископом Хрізостомом ІІ, передає ТАРС.

«Від щирого серця бажаю збільшення можливостей спілкування, щоб познайомитися краще, подолати забобони та ділитися досвідом віри. Для всіх це б принесло благодатні плоди умиротворення», — сказав понтифік.

«У наших відносинах історія призвела до появи великих тріщин, але Святий Дух бажає, щоб ми зблизилися зі смиренням і повагою. І тому не слід здаватися перед суперечками минулого, — продовжив Папа Франциск. — Якщо залишимо абстрактні теорії та працюватимемо пліч-о-пліч у таких сферах, як освіта, благодійність, захист людської гідності, відкриємо братерство і єдність, які самі дозріють». При цьому він зазначив, що «кожен збереже свої особливості та власний стиль, але згодом спільна робота прискорить згоду та принесе плоди».

«Євангеліє проповідує спільність, – додав понтифік. – Тому нам необхідно йти разом із вами, через ваш досвід вашої соборності ви можете допомогти нам».

«Хочу запевнити вас, дорогі брати, у молитві та близькості моєї особистої та всієї католицької церкви, у найболючіші моменти. Ваші біди та ваші радості – це і наші біди та радості. І ми потребуємо вашої молитви», — сказав Франциск.

Цікаво, що екуменічний діалог є одним із головних у понтифікаті Франциска, який у ході всіх своїх поїздок до країн із православною більшістю наполегливо спілкується з главами Церков. Так, Франциск у 2019 році зустрічався з патріархом Болгарським Неофітом та членами синоду Болгарської Православної Церкви, а також із предстоятелем Румунської Православної Церкви Патріархом Данилом. У лютому 2016 року в Гавані відбулася зустріч Папи Франциска та Патріарха Московського та всієї Русі Кирила.

Джерело

Добавить комментарий